Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Fakültemiz Ebelik Bölümünden Ebelik Haftası Etkinlikleri Kapsamında 2 Panel...

Fakültemiz Ebelik Bölümü tarafından ebelik haftası dolayısıyla Üniversitemizde “Güncel Yaklaşımlar” ve “Kadın Sağlığı” başlıklı iki panel düzenledi. Panel öncesi Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, 15 Temmuz Şehitler Amfisi fuaye alanında Ebelik öğrencileri tarafından oluşturulan stantları gezdi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan panelin açılış konuşmalarını Ebelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Derya Kaya Şenol, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Dayangaç ve Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun yaptı.

Ebelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Derya Kaya Şenol, panelle ilgili bilgiler verdi. Üniversitemiz Rektör Yardımcısı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Dayangaç ise gebelik sürecinin insanlara iyi anlatılması gerektiğini vurgulayarak panelin düzenlenmesinden dolayı memnuniyetini ifade etti.

Daha sonra panelin düzenlenmesinden dolayı Ebelik Bölümüne teşekkür ederek sözlerine başlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “İnsanın hayata gelmesine yardım eden kişi anlamında bütün dünyada, bütün toplumlarda, kültürlerde ayrı bir yeri vardır ebelerin. Bizim toplumumuzda da geleneksel olarak sağlık çalışanları aynı zamanda ebeler ve hemşireler çok ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Doğum Allah’ın insanlara bahşettiği mucizevi bir olaydır. Bunun sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesine yardımcı olmak tabiki çok önemli bir fonksiyondur. Bu aynı zamanda doğumla da sona ermiyor. Doğumdan sonrada yeni doğanın sağlıklı bir biçimde hayatına devam etmesi veya olası risklere karşı korunması noktasında diğer sağlık çalışanlarıyla beraber de ebeler çok önemli işlevlere, yaşamsal fonksiyonlara sahiptir. Biz bu anlamıyla çok şanslı bir toplumuz. Çünkü geleneksel olarak kültürümüzde de ebeliğin çok önemli bir yeri olmuştur. Bu mesleğinde bu seviyelere gelmesi özellikle Türkiye Cumhuriyetinin sağlık ve eğitim alanına verdiği önemin sonucudur.” dedi.

Üniversitemiz 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde gerçekleşen panele Üniversitemiz Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Meyser Kaya’nın öncülüğünde oluşturulan koronun seslendirdiği eserlerle devam edildi. Daha sonra “Güncel Yaklaşımlar” ve “Kadın Sağlığı” başlıklı, panelde sunum yapanlara plaket ve teşekkür belgesi takdimleri gerçekleştirildi. “Güncel Yaklaşımlar ve Kadın Sağlığı” başlıklı panel, Ebelik Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunu gösterisi ile sona erdi.

13 Mayıs 2022 (Bu haber 525 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi D-Blok Merkez/OSMANİYE
03288271000
03288250097
sbf@osmaniye.edu.tr