Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
TÜBİTAK 2237-A Kapsamında Kabul Edilen "Deprem Verilerine Dayalı Bilimsel Yayın Hazırlama Eğtimi" Projesi Tamamlandı

Fakültemiz Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuri Erdem öncülüğünde başlatılan ve 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destekleme Programı çerçevesinde desteklenen "Deprem Verilerine Dayalı Bilimsel Yayın Hazırlama Eğitimi" projesinin eğitimi 18-21 Eylül 2023 tarihleri arasında üniversitemizde gerçekleştirildi.

20 kursiyerin katıldığı eğitimin yerel düzenleme kurulunu, OKÜ Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Selma Zengin Kazancı ve Dr. Öğr. Üyesi Ceren Yağcı oluştururken eğitmen kadrosunda ise alanının deneyimli akademisyenlerinden Doç. Dr. Dursun Akaslan, Doç. Dr. Mustafa Ulukavak, Doç. Dr. Tarık Baran, Doç. Dr. Bülent Bostancı, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Altay, Dr. Öğr. Üyesi Selma Zengin Kazancı ve Dr. Öğr. Üyesi Ceren Yağcı yer aldı.

Proje yürütücülüğünü yapan Doç. Dr. Nuri Erdem, "Dijital teknolojideki hızlı evrim, bireylerin şehirler, ülkeler, bölgeler ve dünya genelinde bilgiye bakış açısını dönüştürmektedir. Bu değişim, deprem gibi hayati konularda veri kullanma şekillerini de yeniden şekillendirmektedir. Deprem öncesi ve sonrası için güncel ve doğru verilere olan talep sürekli artıyor. Bu ihtiyaç, sadece can ve mal güvenliği, şehir yerleşimi veya fay hatlarına göre planlama için değil; aynı zamanda deprem temelli harita oluşturma, teknik projelerin geliştirilmesi ve Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) ile deprem haritalarının üretilmesi için de büyük önem taşıyor." dedi

Deprem konusundaki bilimsel çalışmaların artırılması ve alanda bilimsel niteliğin daha da zenginleştirilmesi amacı taşıyan "Deprem Verilerine Dayalı Bilimsel Yayın Hazırlama Eğitimi"ni başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgeleri, eğitmen ile yardımcı personele ise teşekkür belgeleri düzenlenen törenle verildi.(Haberin Kaynağı için tıklayınız...)

 

                                             

26 Eylül 2023 (Bu haber 239 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi Fakıuşağı /OSMANİYE
03288271000
03288250097
muhdekanlik@osmaniye.edu.tr