Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Mühendislik Fakültesi / Endüstri Mühendisliği Bölümü

Endüstri Mühendisliği Bölümü, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğünün önerisi üzerine Yükseköğretim Kurulunun 05.04.2017 tarihli toplantısında görüşülerek, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’nun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca kurulmuştur.

Bu kapsamda, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü, 2019-2020 öğretim yılında normal öğretime başlamıştır ve öğrencilerine isteğe bağlı yabancı dil hazırlık eğitimi verilmektedir.

Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunları, kamu sektörü, otomotiv sektörü, bankacılık sektörü, yazılım ve bilişim sektörü, danışmanlık sektörü ve diğer sektörlerde (sağlık, taşıma ve nakliyat, mağazacılık, turizm, girişimcilik gibi) istihdam edilebilmektedirler.

Bilgi teknolojisi çağında, endüstri mühendislerinin, bilgi yönetimi, yenilik / Ar-Ge yönetimi, teknoloji yönetimi, değişim yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi gibi gelişmekte olan alanlarda birçok iş olanağı bulabilmektedir.

Bölümümüz, Dr. Öğr. Üyesi Hediye KIRLI AKIN (Bölüm Başkanı), Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ordu, Dr. Öğr. Üyesi Yusuf FEDAİ,  Öğr. Gör. Dr. Oğuzhan DER, Arş. Gör. Dr. Emre ÖZER, Arş. Gör. Gökhan BAŞAR ve bölümümüzde ders veren diğer öğretim elemanları ile eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.

İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi Fakıuşağı /OSMANİYE
03288271000
03288250097
muhdekanlik@osmaniye.edu.tr