Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel Resim Sergisi ve Müzik Dinletisi
Üniversitemiz Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. yıl etkinliği düzenlendi. 100. yıl etkinliğine Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Altıntaş, üniversitemiz akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı. Etkinlik, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencilerinin hazırladığı ‘’Cumhuriyetin Renkleri’’ temalı resim sergisinin açılışının yapılması ile başladı. 

Etkinlikte, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Altıntaş yaptı. Altıntaş, "İstiklal bizim varlığımızdır. Değerlerimizi gelecek nesillere haklı bir miras olarak bırakmalıyız." şeklinde konuşarak katılımcılara teşekkür etti.

Açılış konuşmasından sonra Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Uzun, “Cumhuriyetimizin 100. yılı çok önemli. Bizim tarihimizde, toplumsal hafızamızda yıllarca yer edinecek bir konu. Biz de sayın Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz önderliğinde çok önemli programlar gerçekleştirdik. Osmaniye’mizde, 100. yılımızı doya doya ve şanına yaraşır bir biçimde kutladık. Türkiye Cumhuriyeti varlığını nice yüzyıllar daha devam ettirecektir.  Cumhuriyetimiz, başta gençlerin omuzunda, sonsuza dek devam edecek ve yaşayacaktır.” dedi. 

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, program kapsamında yaptığı konuşmada milli duyguları ve vatan sevgisini vurgulayarak, Osmaniye'de yapılan etkinliklerin coşkuyla karşılandığını belirtti. Cumhuriyetin 100. yılını kutlarken, Osmaniyeli hemşehrilerin katkılarıyla en güzel programları düzenlemeye çalıştıklarını ifade etti. Yapılan etkinliklerde tüm kurumların iş birliği yaptığını ve üniversitenin de güzel programlar gerçekleştirdiğini söyledi. Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşamasını dileyen Vali Yılmaz, Türk milletinin varlığıyla dünyada iyilik, barış ve güzellik olacağına inandığını ifade ederek, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Etkinlik konuşmalarının ardından Öğr. Gör. Ahmet Can Çakal yönetiminde Müzik Bölümü Çok Sesli Korosu dinleti sundu. Ardından Atatürk’ün sevdiği şarkılar Arş. Gör. Ahmet Korkmaz yönetiminde Müzik Bölümü Saz Topluluğu tarafından seslendirildi. 

Etkinlik kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Meyser Kaya tarafından sunulan tar dinletisi beğeni topladı. Programın son bölümünde ise Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Zülüf Öztutgan, Doç. Dr. Kaan Öztutgan ile Öğr. Gör. Ahmet Can Çakal ve Arş. Gör. Ahmet Korkmaz  ‘’İzmir’in Kavakları’’ ve ‘’Hoş Gelişler Ola’’ isimli eserleri seslendirdi. 

Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinliği; programa katkılarından dolayı Doç. Dr. Zülüf Öztutgan, Doç. Dr. Kaan Öztutgan, Dr. Öğretim Üyesi Meyser Kaya ile Öğr. Gör. Ahmet Can Çakal ve Arş. Gör. Ahmet Korkmaz’a protokol üyeleri tarafından teşekkür belgesi takdim edilmesiyle son buldu.
2 Kasım 2023 (Bu haber 339 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
00328825009
mtgs@osmaniye.edu.tr