Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Bölüm Tanıtım

MİMARLIK NEDİR?

Kentleri ve yapıları oluşturan doğal ve insan yapımı sistemler üzerine odaklanan mekan sanatı, yani ‘Mimarlık’; estetik ve etik değerler üzerinde teknik bilgiyi geliştirmeye çalışan, insan-çevre etkileşiminin her ölçeğinde araştırma ve tasarım kalitesini yükseltmeyi hedefleyen, bunu yaparken de kültürel ve toplumsal mirasları rehber alan bir disiplindir.

MİMARLIK BÖLÜMÜ ALINAN DERSLER

Temel Tasarım, Grafik Anlatım, Mimarlığa Giriş, Matematik I,  İngilizce I, Bilişim Kuramları ve Uygulamaya Giriş, Türkçe,  Yapı ve Topoğrafya Yaz Stajı, Mimari Tasarımı,  Mimarlık Tarihi, Statik ve Malzeme Mekaniği,  Malzeme ve Yapı Bileşenleri, Peyzaj Tasarımı, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Strüktürlerin Davranış ve Analizi, Yapı ve Kaplama Malzemeleri, Çevresel Tasarım, Yapı Şantiyesi Kazı Yaz Stajı, Strüktürel Tasarım, Detay İlkeleri, Kent Planlama ve Kentsel Tasarım İlkeleri, Binalarda Çevresel Sistemler, Mimari Yaz Stajı, Restorasyon ve Koruma İlkeleri, Mesleki Uygulama dersleri bulunmaktadır.

MİMARLIK ÇALIŞMA ALANLARI NELERDİR?

Mezunlar;

  • İnşaat Şirketlerinde,
  • Mimarlık Ofislerinde,
  • Mimari Danışmanlık Firmalarında,
  • Yapı Denetim Firmalarında,
  • Yapı Dekorasyon Şirketlerinde,
  • Tasarım Ofislerinde,
  • Mobilya Firmalarında,

İş imkanı bulabilirler. Bunların haricinde kendi kişisel işyerlerini açabilirler. Bunların haricinde akademik kariyerlerine devam edebilirler. Ayrıca belediyelerde Kent Estetik Kurullarında da çalışabilirler.Güncelleme 05.08.2022 00:20:4322 Eylül 2023