Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Düzenlendi

Mezunlarımızın aileleri ile birlikte katılım gösterdikleri 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni OKÜ Stadyumunda yapıldı.

Üniversitemiz, 2020-2021 Akademik Yılı Mezunlarını, Üniversitemiz Karacaoğlan Yerleşkesi OKÜ Stadyumunda düzenlenen coşkulu bir törenle uğurladı.

Pandemi kurallarına hassasiyet gösterilerek gerçekleştirilen ve sosyal medya platformlarından da canlı olarak yayınlanan 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne, Osmaniye Vali Vekili Adem Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, Osmaniye Garnizon Komutan Vekili Yüzbaşı Ali Yılmaz Türkyılmaz, Osmaniye Adalet Komisyonu Başkanı Ferhat Karakuş, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulisi Akkuş, Osmaniye Barosu Başkanı Av. İbrahim Halil Yavuzdoğan, İl Jandarma Komutan V. Albay İlkay Gül, Osmaniye İl Emniyet Müdürü A. Selçuk Okumuş, Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Üniversitemiz Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca olmak üzere çok sayıda il protokolü, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katılım sağladı.

                

2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, mezunlarımızın tören geçişi ile başladı. Tüm akademik birimlerin ve Kadirli Meslek Yüksekokulumuzun geçişi ile kortej tamamlandı. 2020-2021 Akademik Yılı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

                 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun konuşmasında, “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda; Üniversitemiz 2 Enstitü, 8 Fakülte, 2 Yüksekokul ve 5 Meslek Yüksek Okulu ile 160 bölüm ve programda yer alan 12 bin civarındaki öğrencisi ve 1100 civarındaki akademik ve idari personeli ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 14 Yaşında genç bir  Üniversite olarak Ön Lisans, Lisans ve Yüksek lisans alanlarında bugüne kadar 26 bini aşkın mezun vermenin ve birçok alanda doktora mezunları vererek ülkemizin yükseköğretim kurumlarına nitelikli öğretim üyesi yetiştirmenin haklı gururunu ve kıvancını yaşıyoruz.” dedi. 

                 

Mezun olan öğrencilere seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Hızla değişen ve dönüşen dünyada, bir yandan her koşulda bilgi üretebilen, diğer yandan ürettiği bilgiyi hayata aktarıp dönüştürebilen ve sizler gibi geleceğimizin güvencesi olan öğrenciler yetiştirip mezun eden Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak misyon, vizyon ve stratejik hedeflerimiz doğrultusunda, ulusal ve evrensel değerler ışığında girişimci, çok yönlü, yetkin, nitelikli ve tercih edilen mezunlar yetiştirme amacıyla kurulduğumuz günden bugüne kadar sürekli gelişen bir çizgiyi takip ettik.  Bundan sonra da ülkemize hizmet edecek yeni mezunlar vermeye devam edeceğiz.  Siz 2021 mezunları da bu çizgi içerisinde çok önemli bir yere sahip olduğunuzu asla unutmayınız. Sizleri bugünlere getiren başta kıymetli ailelerimiz olmak üzere, öğreniminiz boyunca her türlü desteği veren devletimize ve milletimize karşı olan sadakatten ayrılmayınız. Toplumumuzun sahip olduğu milli ve manevi değerlere sahip çıkarak, gücünü bu topraklardan alarak dünyaya açılmayı ve ülkemizi de küresel rekabet ortamında olması gerektiği gibi temsil etmeyi kendinize amaç edininiz. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi bilim ve aklın ışığı her zaman yolunuzu aydınlatsın. Çok çalıştınız, zor yıllardan ve meşakkatli yollardan başarı ile geçip bu günlere geldiniz, size güvenenlerin beklediği gibi yetkili ve diploma sahibi olmayı hak ettiniz. Her biriniz bir meslek mensubu ve akademik birikime sahip birer saygın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak diplomalarınızı alıyorsunuz. Meslek onurunu her zaman en üstte tutarak, adaletten ve liyakatten ayrılmadan ülkemize hizmet en başta gelen ilkeniz olsun.

Sözlerimi Ulu Türk Bilgesi Dede Korkut’un duası ile bitirmek istiyorum.
Karlı, kara dağlarınız yıkılmasın,
Gölgeli, ulu ağacınız kesilmesin,
Taşkın akan güzel suyunuz kurumasın,
Kanatlarınız kırılmasın.

Ben bu duygu ve düşüncelerle tüm mezunlarımız ve kıymetli ailelerinizi tek tek canı gönülden tebrik ediyor, hayatınızın bu yeni döneminde başarı sağlık ve mutluluğun her zaman yanınızda olmasını diliyorum. Yolunuz aydın bahtınız açık yüce Allah yardımcınız olsun.” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra törene katılamayan MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Osmaniye Milletvekilleri İsmail Kaya ve Mücahit Durmuşoğlu ile 25.ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekilliği yapan Prof. Dr. Ruhi Ersoy’un telgrafları okundu.

Telgrafların okunmasından sonra Başarı Belgeleri ve Ödüllerin Takdim Töreni’ne geçilerek; Kadirli Meslek Yüksekokulumuz 1'incisi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencisi Ömer Şahin, 2'ncisi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencisi Fatmanur Girgeç ve 3'üncüsü Muhasebe ve Vergi Programı öğrencisi Beyza Nur Yıldız’a başarı belgesi ve hediye takdimini Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak yaparken, Fen Bilimleri Enstitüsü Doktora mezunu olan Meslek Yüksekokulumuz Öğretim Görevlisi Barış Kavasoğulları’na da başarı belgesi ve hediye takdimi Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay tarafından yapıldı.

                 

                                               

Törenin devamında Üniversitemiz akademik birimlerini birincilikle tamamlayanlar için hazırlanan mezuniyet kütüklerine isimlerini Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Prof. Dr. Çoşkun Özalp, Rektör Danışmanı Doç.  Dr. Ceyhun Yükselir,  Fakülte Dekanları, Enstitü Müdürleri ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri'nin katılımlarıyla gerçekleşti.  

                 

                   

Törenin sonunda, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ile protokol mensupları öğrencilerin coşkusuna ortak olarak kep atma töreni gerçekleştirildi.

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 Eylül 2021 (Bu haber 359 defa görüntülendi)
İletişim
Şehit Kansu Küçükateş Mh. Yunus Emre Cd. No.8 80760 Kadirli/Osmaniye
03287172579
03287172580
kadirlimyo@osmaniye.edu.tr