Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Müdür'ün Mesajı

Sevgili Gençlerimiz,

Meslek Yüksekokulumuz, 17 Şubat 1997 tarihinde Çukurova Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulmuş, 26 Mayıs 2007 tarihli 5662 sayılı yasa ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'ne bağlanmıştır.

Kadirli Meslek Yüksekokulu, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde olup, çevre illerden Osmaniye’ye 44 km, Adana’ya 96 km, Kahramanmaraş’a 122 km, Gaziantep’e 164 km, Mersin’e 165 km, Hatay’a 171 km ve Kayseri’ye 329 km uzaklıktadır. İlçemize doğrudan ulaşım sadece karayolundan sağlanabilmekte, karayollarının tamamı sathi kaplamalı (asfalt) yollardır. Kadirli’den Ceyhan, Adana, Osmaniye, Kozan ve Andırın güzergâhlarına; diğer çevre illerden de Osmaniye’ye günde birden fazla sefer düzenleyen toplu taşıma araçları mevcuttur. İlçemize doğrudan demiryolu ve havayolu ulaşımı bulunmasa da Osmaniye-Adana güzergâhını kullanan demiryoluna 45 dakika mesafededir. Yine çevre illerde bulunan havaalanları ise Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay’dadır.

Doğal güzellikleri, tarihi sit alanları, tarihi mekanları, piknik alanları, şifalı suları ile iç içe olan Meslek Yüksekokulumuz, Ülkemizin temel değerlerine duyarlı, özgüven sahibi, sürekli gelişimi hedefleyen, liderlik ruhuna sahip nitelikli insan kaynağı yetiştirerek bulunduğu şehrin, bölgenin ve ülkenin değer yaratma gücünü artırmayı hedeflemektedir.

Yüksekokulumuzun yerleşkesi 127 dekarlık alan üzerine kurulu olup, yüksekokul binamız 4500 metrekare alana bina edilmiştir. Yüksekokul binamızda 8 adet derslik, 3 adet bilgisayar laboratuvarı, 1 adet sayısal elektronik laboratuvarı, 1 adet analog elektronik laboratuvarı, 1 adet devre analizi laboratuvarı, 1 adet elektrik ve enerji laboratuvarı ile içinde kütüphane ve öğrenci kantini bulunmaktadır. Yerleşkemiz içinde Kadirli Sosyal ve Beşeri Bilimleri Fakültesi ve Kadirli Uygulamaları Bilimler Yüksekokulu ile ortak kullandığımız yemekhane binamız ve öğrencilerimizin kullanımına açık spor alanları (Futbol, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortu ve masa tenisi için ayrılmış bir kapalı alan) bulunmaktadır.

Kadirli Meslek Yüksekokulu, her ne kadar Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleşkesi’nde bulunmasa da Yüksekokulumuzun ve ilçemizin Osmaniye merkeze yakınlığı ve ulaşım olanaklarının oldukça fazla olması nedeniyle, öğrenciler ve akademisyenler merkezi kafeterya, açık ve kapalı spor alanları, merkezi kütüphane, merkezi laboratuvarlar gibi sosyal, akademik ve sportif imkânlara rahatlıkla ulaşabilmektedir.

İlçemizde Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı'nda hizmete giren öğrenci yurdu bulunmaktadır. Öğrenci yurdu yerleşkemize 300 metre mesafede olup, 236 kız, 236 erkek ve 8 engelli öğrenci olmak üzere toplam 480 öğrenci kapasitelidir. Yüksek standartlı olan yurtta öğrencilere 24 saat sıcak su ve ücretsiz internet hizmeti sunulmaktadır.

Kadirli Meslek Yüksekokulu’nda Bilgisayar Teknolojileri Bölümüne bağlı İnternet ve Ağ Teknolojileri, Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği; Elektrik ve Enerji Bölümüne bağlı Elektrik; Elektronik ve Otomasyon Bölümüne bağlı Elektronik Teknolojisi; Makine ve Metal Teknolojileri Bölümüne bağlı Makine; Muhasebe ve Vergi Bölümüne bağlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programlarında eğitim-öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir. Hedeflerine ulaşma bilinciyle hareket eden Meslek Yüksekokulumuz; bu programlar ile üniversite-sanayi-toplum iş birliğini sağlayarak ara eleman ihtiyacını karşılamayı görev bilmektedir.

Doç Dr. Mustafa SEVİNDİK

Kadirli MYO Müdürü

İletişim
Şehit Kansu Küçükateş Mh. Yunus Emre Cd. No.8 80760 Kadirli/Osmaniye
03287172579
03287172580
kadirlimyo@osmaniye.edu.tr