Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, Adana Sanayi Odası Eğitim ve Danışmanlık A.Ş'nin Yetki Belgesi ve Sertifikasının Teslim Törenine Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Adana Sanayi Odası Adana Sanayi Kampüsünde faaliyet gösteren Adana Sanayi Odası Eğitim ve Danışmanlık Anonim Şirketinde EVD Yetki Belgesi ve Sertifikası Teslim Törenine katıldı. 

Törene  Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Coşkun Özalp, üniversitemiz ENERMER  Müdürü Prof. Dr. Ertaç Hürdoğan, Adana Sanayi Odası Genel Sekreteri Bora Kocaman ve EVD yetkilileri katıldı.  

Törende, Adana Sanayi Odası Eğitim ve Danışmanlık Anonim Şirketinin Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) yetki belgesi ve sertifikası resmi olarak teslim edilirken konu hakkında açıklamada bulunan Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile örnek bir iş birliğine imza attık. Adana Sanayi Odası, işletmelerin enerji maliyetlerini düşürüp, verimlilik artışı sağlayarak küresel rekabette daha avantajlı konuma gelmelerine katkı sağlamak amacıyla Çukurova Enerji Verimliliği Merkezini faaliyete geçirdi. Türkiye'de faaliyet gösteren 60'a yakın EVD firmasından birisi olduk.” dedi.

Enerji verimliliği çalışmalarının üniversitelerin ve araştırma merkezlerinin önemli görevlerinden biri olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay  Uzun, "Enerji verimliliği, çevre dostu politikaların ve sürdürülebilir kalkınmanın temel taşlarından biridir. Bu nedenle, üniversite olarak enerji verimliliği alanında yürütülen çalışmalara destek olmak ve toplumun bu konudaki farkındalığını artırmak amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yetkili kuruluşuyuz. Adana Sanayi Odası Eğitim ve Danışmanlık Anonim Şirketinde EVD Yetki Belgesi ve Sertifikası Teslim Töreni gerçekleştirdik. Bölge ve Türkiye sanayisi için önemli hizmetleri hayata geçireceğine inancımız tam. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Adana Sanayi Odası Eğitim ve Danışmanlık A.Ş., EVD yetki belgesi ve sertifikasını alarak, enerji verimliliği alanında daha fazla projeye imza atmayı ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunmayı hedefliyor. Merkezin, bilimsel araştırmalar, eğitim programları ve yenilikçi projelerle enerji verimliliği konusunda farkındalık yaratmaya devam edeceği belirtildi.

Daha sonra Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve beraberindekiler Adana Sanayi Odası Model Fabrika ve Yenilik Merkezi ile Kıvanç Enerji Solar  Panel Üretim Tesisini gezerek tesis hakkında bilgiler aldı.

 
16 Haziran 2023 (Bu haber 422 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
enermer@osmaniye.edu.tr