Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Pedallı Şarjmatik

       

 

 

Üniversitemiz Enerji Etüt-Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER), Karacaoğlan Yerleşkesi’nde daha az enerji kullanımı ve çevreye daha duyarlı olabilmek adına “Pedallı Şarjmatik” projesini hayata geçirdi.

 

ENERMER Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan ve Öğr. Gör. Enes Kavun tarafından projelendirilen ve üniversitemiz atölyelerinde Teknisyen Ali Ayur’un katkılarıyla imalatı yapılan “Pedallı Şarjmatik” ile öğrenciler, hem sağlıklı yaşam için spor yapmaya teşvik edilmekte, hem de cep telefonu, tablet gibi mobil cihazlarını şarj edebilmeleri sağlandığı belirtildi.

 

Proje hakkında da bilgi veren Hürdoğan, “Bu projeyle, spor amacıyla kullanılan pedal mekanizması ile günlük hayatın vazgeçilmezi olan akıllı telefonların şarj ihtiyaçlarını, sıfır emisyon ile karşılayabilecek bir ürün ortaya çıkmıştır.” dedi. Hürdoğan, ENERMER olarak daha önce de kampüs içerisinde farklı noktalarda, güneş enerji ile şarj yapılmasına olanak sağlayan projelerin hayata geçirildiğini ve bu projenin öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Pedallı Şarjmatik projesinin de öğrencilerin ilgisini çekeceğini umduklarını söyleyen Hürdoğan, kampüs içerisinde sağlıklı yaşamı desteklemek ve yenilenebilir enerjiye dikkat çekmek için yapılan bu projelerin özellikle bölgemizde daha da yaygınlaştırılması için çalıştıklarını söyledi.

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ise “Enerji Eğitim-Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne (ENERMER)  Üniversitemiz öğrencilerinin dinlenebileceği, dinlenirken de pedalları çevirerek telefonlarını şarjını edebileceği bir istasyonu Üniversitemize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz eğlenirken, enerji üretimi yapacak.” diye konuştu

22 Eylül 2023
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
enermer@osmaniye.edu.tr