Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ ENERMER, Enerji Verimliliği Haftası Dolayısıyla Etkinlikler Düzenledi

Bilindiği üzere, 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında da her yıl ocak ayının ikinci haftası Enerji Verimliliği Haftası olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda, geçtiğimiz hafta Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Enerji Eğitim-Etüt, Uygulama ve Araştırma Merkezi (OKÜ ENERMER) tarafından, farkındalık yaratmak ve enerji verimliliği kültürünün oluşturulması için il genelinde biz dizi etkinlik düzenlenmiştir.

Enerji Verimliliği Haftası kapsamında öncelikle OKÜ personeline yönelik Rektörümüz Prof. Dr. Turgay UZUN’un açılış konuşmalarını yaptığı çevrim içi bir bilinçlendirme semineri verilmiştir. Benzer bir çevrim içi seminer ise Osmaniye Valiliği’ne bağlı kurum ve kuruluşlarda görev yapan idareci ve yöneticilere yönelik gerçekleştirilmiştir. 600 kişinin üzerinde katılımın olduğu seminere, özellikle il ve ilçelerde görev yapan okul yöneticileri büyük ilgi göstermişlerdir.

Enerji Verimliliği Haftası kapsamında ayrıca ilkokul ve ortaokul seviyesindeki öğrencileri de kapsayacak şekilde enerji verimliliği konusunda farkındalık oluşturmak ve enerjinin verimli kullanılması hakkında temel bilgi yetisine sahip olunabilmesi için ilde belirlenen pilot okullarda yüz yüze sunumlar gerçekleştirilmiştir.

Enerji Verimliliği Haftası ve gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgi veren OKÜ ENERMER Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan, “Kalkınmakta olan ve nüfusu artan bir ülke olarak Türkiye’nin enerji tüketimi hızla artmaktadır, artan bu enerji talebini karşılamak için de yatırımlar her geçen gün artarak devam etmektedir. Bunu yanı sıra küresel ısınmanın artık ciddi bir tehdit olarak hayatımızı etkilemeye başlamış olması da enerjinin verimli ve etkin bir şekilde kullanılması gerekliliğini gözler önüne sermektedir. 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında enerji verimliliği bilincinin ve kültürünün oluşturulması için her yıl Ocak ayının ikinci haftası Enerji Verimliliği Haftası etkinlikleri düzenlenmektedir. Bizde bu kapsamda merkez olarak ilgili haftada farklı etkinlikler gerçekleştirerek bu sürece katkıda bulunmak istedik. Gerçekleştirdiğimiz farklı etkinliklere binin (1000) üzerinde kişinin katılım sağlanmış olması ve gelen olumlu geri dönüşler bizleri fazlasıyla mutlu etti. Etkinlikler sonrası ilimizdeki kurum ve kuruluşların enerji verimliliği konusunda ortak iş birlikleri taleplerini bizlere iletmiş olmaları konunun öneminin anlaşıldığını ve yapılan etkinliklerin amacına ulaştığını göstermektedir. OKÜ ENERMER olarak sorumluluğumuz gereği uzman olduğumuz konular ile ilgili ilimizin ve bölgemizin faydasına faaliyetler yürütmeye devam edeceğiz. Enerji Verimliliği Haftası kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerde emeği geçen başta Öğr. Gör. Enes KAVUN ve Öğr. Gör. Doğan Burak SAYDAM olmak üzere herkese teşekkür ederim.” dedi.

 

 

18 Ocak 2022 (Bu haber 851 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
enermer@osmaniye.edu.tr