Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ ENERMER’den Yetki Verilen Firmalara Ziyaret
OKÜ ENERMER’den Yetki Verilen Firmalara Ziyaret

Üniversitemizin, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan (ETBK) 2013 yılında aldığı yetki çerçevesinde gerçekleştirdiği faaliyetlerden birisi de şirketlere, enerji verimliliği hizmetlerini yürütebilmeleri için yönetmeliklerde geçen ifade ile Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) Şirketi olabilmeleri için yetki verebilmektir.

Bilindiği üzere üniversitemiz şu ana kadar bölgede faaliyet gösteren 3 şirkete yetki vermiştir.

Bakanlıktan alınan yetki çerçevesinde gerçekleştirilen faaliyetlerin koordinasyonundan sorumlu birim olan Üniversitemiz Enerji Eğitim-Etüt, Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER) tarafından yetki verilen Göktekin Enerji A.Ş’ye ve Enji Enerji Yatırım Danışmanlık ve Mühendislik A.Ş’ye ziyaretler gerçekleştirdi.

Ziyaretler kapsamında şirketlerin yaptığı çalışmalar (etüt-proje vb.) hakkında bilgiler alındı, yetki belgesi verilmesine esas teşkil eden personellerin çalışma durumları SGK durum belgeleri ile incelendi ve ayrıca yetki belgesi verilmesine esas teşkil eden donanım altyapısı yerinde görüldü.

Ziyaretler sırasında ayrıca şirket tarafından yapılan yetki yenileme başvurusunun değerlendirilmesi ile yetki süresi 2026 yılına kadar uzatılan Göktekin Enerji A.Ş’ye yenilenerek yetki sertifikası takdim edildi.
13 Ocak 2022 (Bu haber 893 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
enermer@osmaniye.edu.tr