Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
One-Day Undergraduate Conference 2022 Düzenlendi

Üniversitemiz İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından bu yıl ilki düzenlenen 1. Lisans Öğrencileri Konferansı Rektörlük Büyük Salonda gerçekleştirildi.

Program OKÜ İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencilerinden oluşan müzik grubunun seslendirdiği şarkılarla başladı. Sonrasında programın açılış konuşmasını yapan İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, üniversitemizde ilk kez lisans öğrencilerine yönelik bir konferansın düzenlendiğini, bu açıdan heyecanlı ve gururlu olduklarını belirtti. İlk konferansın sadece OKÜ İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri ile sınırlı tutulduğunu belirten Yükselir, önümüzdeki yıllarda konferansın ülke çapındaki öğrencilerin de katılımlarına açılacağını, böylece bu konferansın geniş kapsamlı katılımlarla geleneksel hale gelmesini hedeflediklerini ekledi. 

Programın akışından ve içeriğinden de kısaca bahseden Yükselir, Ankara Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden davetli konuşmacı Doç. Dr. Şenol Bezci’nin ve yine aynı üniversiteden misafir öğretim üyesi Dr. Sotiris Bampatzimopoulos’un kısa biyografilerini okuduktan sonra davetli konuşmacı Şenol Bezci’yi kürsüye davet etti.

Sunumunda şiirin işleyişi üzerine konuşan Doç. Dr. Şenol Bezci, şiirin gündelik konuşma biçimlerini nasıl yapıbozuma uğrattığını, şiirselliğin edinilmesi sürecinde biçim ve içeriğin nasıl iç içe geçtiğinden, çeşitli şiirler üzerinden örneklendirmelerini yaparak iyi şiirin içsel duyguları harekete geçiren, insanı gündelik yaşam aktivitelerinden kısa bir süre de olsa ayıran bir şiir olduğunu açıkladı. 

Konuşmasının sonunda Doç. Dr. Ceyhun Yükselir tarafından teşekkür sertifikası verilen Bezci’nin ardından öğrenci sunumları başladı. Üç oturumda gerçekleşen ve sekiz sunumun yapıldığı öğrenci oturumlarında şiir, roman ve sinema üzerine psikanalitik, ekoeleştirel ve feminist eleştiri metodları aracılığıyla analizler yapıldı. İngiliz ve Amerikan Edebiyatı’nın farklı dönemlerinden seçilen eserlerle ilgili sunumların ardından kapanış oturumu, değerlendirmeler ve fotoğraf  çekimleri ile konferans sona erdi.

 

31 Ekim 2022 (Bu haber 473 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, 2. Blok 2. Kat, Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 OSMANİYE
03288251000
fefdekanlik@osmaniye.edu.tr