Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Bölüm Tanıtım

İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI NEDİR?

Bölümümüzün amacı İngiliz dili, kültürü ve edebiyatı yanında genişletilmiş ders içeriği ile dil bilim başta olmak üzere farklı disiplinler hakkında da bilgi, beceri ve yeteneklere sahip bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimizin entelektüel donanım ve kapasitelerini arttırmak amacı ile disiplinlerarası bir yaklaşım ile en güncel müfredat ve eğitim yöntemleri kullanıyoruz. Bölüm öğrencilerimizi üst düzey İngilizce yeterliliğinin yanı sıra, eleştirel ve analitik düşünme becerileri ile donatarak, yerel ve uluslararası mecralarda yetkinlikleri ile öne çıkan bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bölümümüzün programı; İngiliz dili ve edebiyatını, dijital çağdadoğal çevre ile insan ilişkisini ele alan geniş bir yelpazede zengin ve yenilikçi ders kataloğu ile benzerlerinden farklılaşmaktadır.

İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ ALINAN DERSLER

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü amaçları ve hedefleri doğrultusunda; birinci sınıfta İngiliz Dili ve Edebiyatına  Giriş I-II dersleri, Akademik yazma  gibi temel alan dersleri okutulmaktadır. İkinci ve üçüncü sınıfta alan odaklı derinlemesine analiz ağırlıklı dersler verilmektedir. Dördüncü sınıfa gelindiğinde dil ve edebiyat özelinde ileri seviye dersler ile öğrencilerin yetkinlikleri arttırılır.

İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ MEZUNLARININ ÇALIŞMA ALANLARI NELERDİR?

Bölümümüzden başarı ile mezun olan öğrenciler, devlet ve vakıf üniversitelerinde akademisyen olarak, bakanlıklar, elçilikler, TRT ve diğer yayın kuruluşları, yayınevleri, tercüme bürolarında ise çevirmen, redaktör, metin yazarı ve editör olarak geniş iş imkanlarına sahiptirler.Güncelleme  1/10/2023 11:49:08 PM

22 Eylül 2023
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, 2. Blok 2. Kat, Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 OSMANİYE
03288251000
fefdekanlik@osmaniye.edu.tr