Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
2023 YKS Ek Yerleştirme Sonuçlarına Göre Üniversitemize Kayıt Hakkı Kazanan Adayların Dikkatine
PTT şubelerinden edinebileceğiniz e-devlet şifresi ile 27-29 Eylül 2023 tarihleri (dahil) arasında www.turkiye.gov.tr adresinden kaydınızı online yaparak elektronik kayıt belgenizi alabileceksiniz. İşlemlerinizi www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümü altında yer alan 'Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altında açılacak olan 'Üniversite E Kayıt ' seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Online kayıt yaptıramayan öğrencilerimizin 27 Eylül-3 Ekim 2023 tarihleri (dahil) arasında Üniversitemize gelerek, şahsen başvurmaları halinde kayıtları yapılacaktır.Kayıt Yerleri
Düziçi, Kadirli ve Bahçe Meslek Yüksekokulları ile Kadirli Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Kadirli Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine yerleşen adayların kayıt işlemleri kendi okullarında; Osmaniye Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesine yerleşen adayların kayıt işlemleri ise Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında Yapılacaktır.KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
1. 2023 YKS Sonuç Belgesinin bilgisayar çıktısı.
2. Adayın mezun olduğu orta öğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı. ( 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında orta öğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerden diploması hazırlanmamış olanlar, lise müdürlüklerinden alacakları yeni tarihli mezuniyet belgesi, Lise diplomasını kaybedenler ise “DİPLOMASINI KAYBEDENLERE MAHSUS ÖĞRENİM BELGESİ getirmeleri gerekir.)
3. Düziçi Meslek Yüksek Okulu Özel Güvenlik ve Koruma Programına kayıt yaptıracak öğrencilerin, tam teşekküllü resmi bir hastaneden aldıkları, eğitim süresince ve daha sonrasında Özel Güvenlik Personeli olarak çalışmasına fiziki ve ruhsal bir engelinin olmadığını belgeleyen, Heyet raporunu getirmeleri gerekmektedir.Öğrenci Numaranızı öğrenmek için duyurumuzu takip ediniz.
2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Akademik Takvimi İçin tıklayınız.
* 2023-2024 eğitim-öğretim yılı ders kayıtları 02 - 06 Ekim 2023 tarihleri arasında, dersler ise 09 Ekim 2023 tarihinde başlayacaktır.
* Kayıt tarihi itibariyle ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan ancak tek ders veya ek sınavlar sonucunda mezun olacak olan öğrenciler için geçici kayıt yapılacak olup 31 Aralık 2023 tarihine kadar mezuniyetlerini belgelemeleri gerekmektedir. Anılan tarihe kadar mezuniyetini belgeleyemeyenlerin kayıtları silinecektir.
* Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir.
* İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenim ücretlerini ders kayıt haftasında (02 - 05 Ekim 2023) ödeyeceklerdir. Bulundukları yerdeki en yakın T.C. Ziraat Bankası veya Türkiye İş Bankası ATM'lerinden veya internet şubesinden 02 - 05 Ekim 2023 Perşembe günü 23.59'a kadar öğrenim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.Katkı Payınızı/ Öğrenim ücretinizi yatırabilmek için
T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden
"Ödeme İşlemleri"
"Eğitim/Sınav Ödemeleri"
"Üniversite Ödemeleri"
"Anlaşmalı Üni. Ödemeleri"
"Yurtiçi Üniversiteler" başlıklarından
"Lütfen Ödeme Yapacağınız Üniversitenin İl Plaka Kodunu Giriniz" yazan bölüme "80" yazıp
"GİRİŞ" tuşuna basarak
"Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi" menüsünden öğrenci numaranızı girerek ödemenizi tamamlayabilirsiniz.
 
Türkiye İş Bankası’nda İnternet Şubesi ve İşCep’ten
“Ödeme yap"
"Eğitim Ödemeleri"
"Üniversite Ödemeleri"
"Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi"
Seçtikten sonra öğrenci numaranızı yazarak,
0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubesi’nden müşteri temsilcileri ile, kartlı ve kartsız olarak Bankamatiklerden ve Türkiye İş Bankası Şubelerinden ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ATM'lerden öğrenim ücreti yatırmak için banka hesabınızın bulunması gerekmemektedir ."Giriş" tuşuna basarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.ATM'lerin Ödemeler ", "Üniversite Ödemeleri", "Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi menüsünden öğrenci numaranızı girerek yatırabilirsiniz. ATM'lerden öğrenim ücreti yatırmak için banka hesabınızın bulunması gerekmemektedir "Giriş" tuşuna basarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.* İkinci öğretim programlarına yerleşen şehit veya gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde, öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.
* Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık kurulu raporu ile başvurmaları halinde, engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.
* Üniversitemize kaydını yaptıran öğrenciler, daha önce kayıtlı bulundukları yükseköğretim kurumunda başarmış oldukları dersler için, akademik takvimde belirtilen ders kaydının ilk gününden başlamak üzere, en geç on iş günü içinde, muafiyet talebinde bulunabilirler. Muafiyet talebinde bulunmak isteyen öğrenci bir dilekçe ile başarmış olduğu dersleri gösteren onaylı transkript ve ders içerikleri ile ilgili akademik birime şahsen başvurması gerekmektedir.
* Lisans programlarında İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı bulunmakta olup İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı eğitimi almak isteyenler Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okuluna başvurmaları gerekmektedir.
* İlahiyat Fakültesine yerleşen öğrencilerimiz Hazırlık sınıfı için İlahiyat Fakültemize başvurması gerekmektedir.
* Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, Öğrenim Kredisi konusunda ayrıntılı bilgi için de Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir
NOT 1: 2001 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylardan kayıt esnasında lüzum görülmesi durumunda Üniversiteye kayıt olmasında askerlik yönünden bir sakınca olmadığına” ilişkin Askerlik Durum Belgesi istenecektir.
NOT 2: Kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler danışmanları ile iletişime geçerek ders kaydı yapmaları gerekmektedir. Danışman bilgilerinizi öğrenci bilgi sistemi üzerinden görebilirsiniz.KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR
a) Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
b) Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez.
c) Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
d) Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
e) Üniversitemiz gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.
İletişim: Telefon : 0328-8251818/1402-1403-1404-1405-1414
Web : http://oidb.osmaniye.edu.tr/index.php

30 Eylül 2023