Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
2022 YKS Sonuçlarına Göre Üniversitemize Kayıt Hakkı Kazanan Öğrencilerimize Açıklama

Sevgili öğrencimiz,

Üniversitemize yerleştirilmiş bulunmaktasınız. Sizleri kutlar göstermiş olduğunuz başarının devamını dileriz. Kayıt işleminizin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

PTT şubelerinden edinebileceğiniz e-devlet şifresi ile 22-24 Ağustos 2022  tarihleri (dahil) arasında www.turkiye.gov.tr adresinden kaydınızı online yaparak elektronik kayıt belgenizi alabileceksiniz. İşlemlerinizi www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümü altında yer alan 'Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altında açılacak olan 'Üniversite E Kayıt seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Online kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt tarihlerinde üniversitemize gelmeleri veya belge getirmelerine gerek bulunmamaktadır.

Online kayıt yaptıramayan öğrencilerimizin 22-26 Ağustos (dahil) tarihleri arasında Üniversitemize gelerek, Nüfus Cüzdanı, lise diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ile şahsen başvurmaları halinde kayıtları yapılacaktır.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı ders kayıtları 12-16 Eylül 2022 tarihleri arasında, dersler ise 19 Eylül 2022 tarihinde başlayacaktır. 

Kimlik bilgilerinizle veya e-posta bilginizle şifrenizi edinebilirsiniz. 

https://obs.osmaniye.edu.tr/ Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapabilmek için

Öğrencilerin sistem üzerinden yaptıkları ders kayıtları 19-23 Eylül 2022 tarihleri arasında danışmanları tarafından onaylanacaktır. 

Kayıt tarihi itibariyle ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan bütünleme veya tek ders sınavına girecek öğrenciler için geçici kayıt yapılacak olup, 31 Aralık 2022 tarihine kadar mezuniyetlerini belgelemeleri gerekmektedir.  Anılan tarihe kadar mezuniyetini belgeleyemeyenlerin kayıtları silinecektir.

Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir.

İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenim ücretlerini ders kayıt haftasında (12-15 Eylül 2022 Perşembe günü 23.59'a kadar) ödeyeceklerdir. Öğrenim ücretlerinizi bulunduğunuz yerdeki en yakın T.C. Ziraat Bankası veya Türkiye İş Bankası ATM'lerinden veya internet şubesinden yatırabilirsiniz.

II. Öğretim Katkı Payınızı/ Öğrenim ücretinizi ödeyebilmeniz için;
 T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden Türkiye İş Bankası’nda İnternet Şubesi ve İş Cep’ten
 "Ödeme İşlemleri"  “Ödeme yap"
 "Eğitim/Sınav Ödemeleri"  "Eğitim Ödemeleri"
"Üniversite Ödemeleri"  "Üniversite Ödemeleri"
"Anlaşmalı Üni. Ödemeleri"  "Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi"
"Yurtiçi Üniversiteler" başlıklarından  Kısmını seçtikten sonra öğrenci numaranızı yazarak veya
 "Lütfen Ödeme Yapacağınız Üniversitenin İl Plaka Kodunu Giriniz" yazan bölüme "80" yazıp  0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubesi’nden müşteri temsilcileri ile, kartlı ve kartsız olarak Bankamatiklerden ve Türkiye İş Bankası Şubelerinden ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ATM'lerden öğrenim ücreti yatırmak için banka hesabınızın bulunması gerekmemektedir. "Giriş" tuşuna basarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
"GİRİŞ" tuşuna basarak
"Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi" menüsünden öğrenci numaranızı girerek ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

İkinci öğretim programlarına yerleşen şehit veya gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde, öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.
Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık kurulu raporu ile başvurmaları halinde, engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

Öğrenci numaranızı öğrenmek için Duyurumuzu takip ediniz 

Dikkat Edilecek Hususlar:

* Üniversitemize kaydını yaptıran öğrenciler, daha önce kayıtlı bulundukları yükseköğretim kurumunda başarmış oldukları dersler için, akademik takvimde belirtilen ders kaydının ilk gününden başlamak üzere, en geç on iş günü içinde, bir dilekçe ile başarmış olduğu dersleri gösteren onaylı transkript ve ders içerikleri ile, bölüm sekreterliğine başvuruda bulunabilirler.

* Lisans programlarında isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı bulunmakta olup isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı eğitimi almak isteyenler (e-devlet üzerinden kayıt yaptıranlar hariç) Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okuluna 22 Eylül 2022 tarihine kadar başvuruda bulunabilirler.  

* İlahiyat Fakültesine yerleşen öğrencilerimiz Hazırlık sınıfı için İlahiyat Fakültesi Dekanlık Öğrenci işlerine başvuruda bulunabilirler.

* 22 Eylül 2022 tarihinde yapılacak olan, Üniversitemize kayıt yaptıran 1. Sınıf öğrencileri için ortak zorunlu yabancı dil (İngilizce) dersleri muafiyet sınavına katılmak isteyen öğrenciler 22 Eylül 2022 tarihinden önce Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’na başvuruda bulunabilirler.  

NOT 1: Düziçi Meslek Yüksek Okulu Özel Güvenlik ve Koruma Programına kayıt yaptıracak öğrencilerin, tam teşekküllü resmi bir hastaneden aldıkları, eğitim süresince ve daha sonrasında Özel Güvenlik Personeli olarak çalışmasına fiziki ve ruhsal bir engelinin olmadığını belgeleyen, Heyet raporunu getirmeleri gerekmektedir. 

NOT 2: 2000 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylardan kayıt esnasında lüzum görülmesi durumunda "Üniversiteye kaydolmasında askerlik yönünden bir sakınca olmadığına” ilişkin Askerlik Durum Belgesi istenecektir.

Sevgili Öğrencimiz, size en kaliteli hizmeti en kısa sürede vermek istiyoruz. Yukarıdaki açıklamaların yeterli olmadığını düşündüğünüz konular olması halinde, aşağıdaki iletişim kanalları aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. 

Telefon: 0 328 827 10 00
E-Posta: ogrisleri@osmaniye.edu.tr


Güncelleme 16.08.2022 21:13:5019 Ağustos 2022