Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
2023-2024 Güz Yarıyılı Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı Öğrenci Eğitimi Gerçekleştirdik.

Üniversitemizde kullanılan MS Teams Uzaktan Eğitim Sistemi'nin doğru, etkili ve verimli bir şekilde kullanılabilmesi için her dönemin başında olduğu bu dönemin ilk haftasında da Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak üniversitemiz öğrencilerine yönelik MS Teams Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı Eğitimi gerçekleştirdik.

Öğrencilerin kendilerine en uygun saatte katılabilmeleri için eğitimi iki oturum şeklinde online ve uygulamalı olarak gerçekleştirdik. Birinci oturum 10 Ekim Salı günü saat 14:30 da OKÜUZEM personeli Öğr. Gör. Mulla Veli ABLAY tarafından gerçekleştirildi. İkinci oturum ise 11 Ekim Çarşamba günü saat 10:30 da OKÜUZEM personeli Öğr. Gör. Aygül TEKİN KAKIZ tarafından gerçekleştirildi. Söz konusu eğitimde uzaktan eğitim sistemindeki güncellemeler, dersleri takip etme, derse katılma, ekran paylaşımı, ders materyallerini indirme, ödev gönderme, iletişim kurma ve mesaj gönderme, ders kayıtlarına erişim, etkinlik, bildirimleri filtreleme, mesaja tepki verme, mesajı kaydetme, dosyalar, sohbet esnasında dosya paylaşımı, dosya üzerinde eş zamanlı çalışma, telekonferans butonları, görüntülü görüşme, arka plan bulanıklaştırma, toplantı kaydetme, ekipler ve kanallar, Microsoft OneNote ve Microsoft Forms vb. uygulamaların nasıl kullanılacağına ilişkin bilgiler uygulamalı olarak anlatıldı.

Eğitime yaklaşık 400 öğrenci katıldı ve her iki oturum da yaklaşık 45'er dakika sürdü. Eğitim sonunda öğrencilerden gelen sorular cevaplandı.

Eğitimin kaydına erişmek için tıklayın..

Ayrıca OKÜUZEM web sayfamız içerisinde yer alan "Öğrenciler için Yardım Videoları" na göz atabilirsiniz.

12 Ekim 2023 (Bu haber 216 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
uzem@osmaniye.edu.tr