Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Yaşlılarda Kronik Hastalık Yönetimi Başlıklı Eğitim Verildi

Üniversitemiz, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Huzurevi ve Engelli Merkezleri personellerine yönelik online olarak 7 başlıkta düzenlenen eğitimin beşincisi olan “Yaşlılarda Kronik Hastalık Yönetimi: Kemik Erimesi, Kireçlenme ve Düşme Riski” konulu eğitim çevrim içi olarak yapıldı.


Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin koordinatörlüğünde Uzaktan Öğretim ve Yönetim Sistemimiz kullanılarak Osmaniye Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Huzurevi ve Engelli Kuruluşlarda görevli personellere yönelik düzenlenen “Yaşlılarda Kronik Hastalık Yönetimi: Kemik Erimesi, Kireçlenme ve Düşme Riski” konulu eğitim Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Akademik Personeli Dr.Öğr. Üyesi Deniz Zeynep SÖNMEZ tarafından verildi.

 

Söz konusu eğitimde, "Yaşlı bireylerde sık görülen kas iskelet sistemi hastalıklarından kemik erimesi (osteoporoz) ve kireçlenmenin (osteoartrit)  risk faktörleri, önlenmesinde ve yönetiminde dikkat edilmesi gerekenler ile yaşlı bireyler için önemli bir sorun olan düşmeler ile ilgili risk faktörleri ve düşmelerin önlenmesi"  konularında bilgilendirme yapıldı. Katılımcılardan gelen soruların da yanıtlandığı eğitim yaklaşık 60 dakika sürdü ve katılımcılara katılım belgeleri e-devlet sistemi üzerinden tanımlandı.

7 Eylül 2021 (Bu haber 649 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
uzem@osmaniye.edu.tr