Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi’nin Denetimi ve Belgelendirilmesi Tetkik Süreci Başarıyla Tamamlandı…
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde (OKÜ), Universal Sertifikasyon Uygunluk Değerlendirme A. Ş. tarafından yürütülen ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi’nin Denetimi başarıyla tamamladı. Üniversitemizde, Universal Sertifikasyon Uygunluk Değerlendirme A. Ş. tarafından yapılan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi’nin Denetimi ve Belgelendirilmesi Tetkik Süreci Açılış Toplantısı 4 Aralık 2023 tarihinde Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’un başkanlığında yapılan toplantıda, üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, Genel Sekreter Recep Şen, Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Mehmet Gizlice, üniversitemiz ilgili birim amirleri, Universal Sertifikasyon Uygunluk Değerlendirme A. Ş.’den Baş Denetçi Osman Yüce, Denetçi Ali Kaplan, SGY Danışmanlık’tan Gökhan Yıldız, Kalite Koordinatörü 1. Tetkikçi Doç. Dr. Oğuzhan Çolakkadıoğlu, Kalite Koordinatörü Yardımcısı Doç. Dr. Bircan Ulaş Kadıoğlu ve Kalite Sorumlusu 2. Tetkikçi Öğr. Gör. Mulla Veli Ablay yer aldı.
Açılış toplantısında, konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Biliyoruz ki günümüz eğitim sisteminde tercih edilebilirliğin olmazsa olmazı olan kalite yönetiminin önemini anlayan ve bu yönde gelişimini sürdüren üniversiteler, dünyadaki üniversitelerle rekabet edebilir hale gelmektedir. Bu nedenle göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kalite çalışmalarına önem verdik, bu bağlamda üniversitemizde ilk olarak Kalite Koordinatörlüğünü kurduk ve kalite çalışmalarımıza başladık. Üniversitemizde kalite çalışmaları kapsamında, “ISO 9001:2015” Kalite Yönetim Sistemi belgelendirme sürecini başlattık. Üniversitemizde; toprak, hava ve su gibi doğal kaynak kullanımının en aza indirilmesi ve bu doğal kaynaklara verilen zararların önüne geçilmesini hedefleyen “ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi” Denetimi ve Belgelendirilmesi tetkik sürecini başlattık. Yine bu bağlamda Üniversitemiz Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezimizde (OKÜMERLAB) Türk Akreditasyon Kurumundan “Akreditasyon Sertifikası”nı aldık. Ayrıca Yenilenebilir Enerji ve Batarya Teknolojileri" alanında da ihtisas üniversitesi olmaya hak kazandık. Tüm bunlar “kalite” konusunda ne kadar doğru adımlar attığımızın bir göstergesidir.” dedi.
Üniversitemiz üst yönetimi ve ilgili birimleri ile yüz yüze gerçekleştirilen tetkikler sonucunda, personelimiz ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Standartları’nı uygulama açısından değerlendirildi. Kapanış toplantısında ise Universal Sertifikasyon Uygunluk Değerlendirme A. Ş.’den Baş Denetçi Osman Yüce ve Denetçi Ali Kaplan, belgelendirilme denetiminin başarılı bir şekilde tamamlandığını belirtti…
5 Aralık 2023 (Bu haber 76 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
kalite@osmaniye.edu.tr