Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz 2022-2023 Akademik Yılı Açılışı Kapsamında Yürüyüş Düzenlendi
Osmaniye Korkut  Ata üniversitesi akademik ve idari personelinin yoğun  katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Yürüyüşü, Dr. Devlet Bahçeli Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde sona erdi.
 
Atatürk Anıtı’na Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’un çelenk sunmasının ardından, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.


Törenin devamında üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, tören alanında üniversitemiz Şeref Defteri’ni imzaladı.
 
Şeref Defterine yazdığı mesajda; üniversitemiz 15 bine yakın öğrencisi ve 1200’ü aşkın akademik ve idari çalışanı ile 15 yaşında genç bir üniversite olarak 30 bine yakın mezun vermenin haklı gururuyla ilk günkü heyecanla geleceğimizin teminatı gençlerimizi milli ve manevi değerlerine saygılı, devletine ve milletine bağlı, çağdaş bilimin gerektirdiği donanımlara sahip çok yönlü bireyler olarak yetiştirmek için tüm mesai arkadaşlarımızla bütün gayretimizle, yeni projeler üretme ve yeni hedefler belirleme konusundaki yüksek motivasyonumuzla çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Üniversitemizin kuruluşuyla birlikte geride kalan 15 yılda, kurumuna inanan, aidiyet hissi yüksek siz değerli akademisyenlerimiz bilimsel araştırmalarını ürüne dönüştürerek toplum yararına sunmak için üstün çaba sarf etti diyen Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bugün devletimizin ve milletimizin attığı sağlam ve güçlü adımlarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkararak kalkınması, küresel rekabette hak ettiği refah düzeyine ulaşması, 2023 hedeflerine 2053 ve 2071 vizyonumuzla önümüzdeki parlak geleceğe doğru ilerlemesi ancak ve ancak milli ve manevi değerlerimiz ışığında bilimde ve teknolojik alanda çok daha hızlı yol almamızla mümkün olacaktır.”
26 Ekim 2022 (Bu haber 537 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 OSMANİYE
03288251818