Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Fen Edebiyat Fakültesi Dergisi Hakkında

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dergisi (Journal of Faculty of ArtsandSciences), 2019 yılında yayın hayatına başlamış olan bilimsel, hakemli ve akademik bir dergidir. İlk sayısı 2019 yılı Aralık ayında yayımlanan dergi, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki defa yayın yapan nitelikli bir dergidir. Dergiye Sosyal-Beşeri Bilimler ve Fen Bilimleri alanlarında yapılmış teorik ve kurumsal araştırma-inceleme makaleleri kabul edilmektedir. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dergisi, Türkçe yayınların yanı sıra Almanca, Fransızca, İngilizce, Arapça, Rusça ve Farsça dillerinde yazılmış çalışmaların da kabul edildiği uluslararası ve açık erişimli bir dergidir.

Yaptıkları çalışmalarla bilimdünyasına katkı sağlamayı hedefleyen araştırmacıların yoluna ışık tutan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dergisi, uzman bir yayın ekibine sahiptir. Editörlüğü üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyyup Tel ve İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Kırmızı, Editör Yardımcılığı ve Teknik Editörlüğü Fizik Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Nazmi Sedefoğlu tarafından yürütülen dergi, okuyuculara daha rahat erişim sağlamak ve daha büyük bir okuyucu kitlesine ulaşmak için elektronik olarak “DergiPark” bünyesinde yayımlanmaktadır. Dergimizin 3. Cilt,1.Sayısı 2021 Haziran ayında yayımlanmasını planlanmaktadır.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyyup Tel, ‘ilgili kişilerin, araştırmacıların ve akademisyenlerin Sosyal-Beşeri Bilimler ve Fen Bilimleri alanlarındaki güncel gelişmeleri duyurmak, bilim dünyasında kalıcı bir iz bırakmak ve daha sonraki araştırmacılara yol göstermek amacıyla hazırladıkları özgün çalışmaları, https://dergipark.org.tr/tr/pub/okufed adresinden yayımlanmak üzere dergiye gönderebileceklerini’ ifade etti.

1 Ocak 1970 (Bu haber 801 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 OSMANİYE
03288251818