Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Oryantasyon Programı Gerçekleştirildi...

Fakültemizde 21-23 Eylül 2022 tarihlerinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı oryantasyon programı gerçekleştirildi. Oryantasyon programının ilk oturumunda, Rektör ve Rektör Yardımcıları, Dekan ve Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkan ve Bölüm Başkan Yardımcıları ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinin (OKÜ) Tanıtımı yapıldı.

İkinci oturumunda, uzaktan eğitim birimi, öğrenci bilgi sistemi, dış ilişkiler birimi tanıtıldı, Erasmus, Farabi, Mevlâna değişim programları hakkında bilgi verildi ve Öğrenci E-postasının nasıl edinileceği anlatıldı. Üçüncü oturumunda, OKÜ Ön Lisans ve Lisans eğitim-öğretim yönetmeliği kapsamında, sınıf geçme, devam yönetmeliği, muafiyet işlemleri, üniversite kuralları ve disiplin yönetmeliği, yatay geçiş-dikey geçiş, çift anadal, yan dal, sınav işlemleri, kimlik kartı, ders kayıt konularında bilgi verildi.

Dördüncü oturumunda, sosyal tesisler, spor tesisleri, yemekhane ve kantinler, sağlık olanakları ve öğrenci kulüplerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Beşinci oturumunda, psikolojik danışma birimi, engelli öğrenci birimi tanıtıldı. Kısmi zamanlı çalışma, ulaşım, barınma, burslar, öğrenci toplulukları, öğrenci konseyi ve kentin sosyal kültürel olanaklar, kütüphane ve kütüphaneden yararlanma konularında bilgi verildi.

Son oturumda, ilgili bölümün öğretim elemanlarının tanıtımı, bölümlerin kısa bir tarihçesi, fiziksel durumları ve olanakları, öğrenci sayıları, dersler ve içerikleri, mezuniyet sonrası iş imkanları hakkında bilgiler verilerek oryantasyon programı sonlandırıldı.


26 Eylül 2022 (Bu haber 294 defa görüntülendi)