Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
2023 DGS Sonucu Üniversitemize Kayıt Hakkı Kazanan Adayların Dikkatine

2023 DGS Sonucu Üniversitemize Kayıt Hakkı Kazanan Adaylar üniversite kayıtlarını 14-18 Eylül 2023 tarihleri arasında e-devlet üzerinden yaptırmaları gerekmektedir. Kaydını e-devlet üzerinden yaptıramayan adaylar 14-20 Eylül tarihleri arasında üniversiteye şahsen gelerek kayıt yaptıracaktır.

Kayıt Yeri: Kadirli Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ve Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna yerleşen adayların kayıtları kendi okullarında, diğer adayların ise Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Karacaoğlan Yerleşkesi/ OSMANİYE adresinde yapılacaktır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) DGS Sonuç Belgesinin bilgisayar çıktısı.

2) Adayın mezun olduğu yükseköğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (Aslı),*

* 2023 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2023-2024 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2023 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

** Ders içerikleri ve transkript muafiyet işlemleri için gerekli olduğundan, öğrenci kaydınızı tamamladıktan sonra ders içeriği ve transkript ile bölümünüze başvurmanız gerekmektedir.

Not: 2001 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylardan kayıt esnasında lüzum görülmesi durumunda Üniversiteye kayıt olmasında askerlik yönünden bir sakınca olmadığına” ilişkin Askerlik Durum Belgesi istenecektir.

Öğrenci numaranızı öğrenmek için duyurumuzu takip ediniz

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Akademik Takvimi İçin TIKLAYINIZ

 

* İkinci öğretim programlarına yerleşen şehit veya gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde, öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.

* Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık kurulu raporu ile başvurmaları halinde, engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

11 Eylül 2023
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 80000 Fakıuşağı / OSMANİYE
03288271000
03288271032
ogrisleri@osmaniye.edu.tr