Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
2022 DGS Ek Yerleştirme Sonucu Üniversitemize Kayıt Hakkı Kazananların Dikkatine

2022 DGS Ek Yerleştirme Sonucu Üniversitemize Kayıt Hakkı Kazanan Adaylar kayıtlarını,  PTT şubelerinden edinebilecekleri e-devlet şifresi ile 19-20 Ekim 2022 tarihleri (dahil) arasında www.turkiye.gov.tr adresinden  online olarak yapabileceklerdir. Kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerimiz  elektronik kayıt belgesi alabilirler.  İşlemlerinizi www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümü altında yer alan 'Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altında açılacak olan 'Üniversite E Kayıt ' seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. 
Online kayıt yaptıramayan öğrencilerimizin 19-24 Ekim 2022 tarihleri (dahil) arasında Üniversitemize gelerek, şahsen başvurmaları halinde kayıtları yapılacaktır.
            Kayıt Yeri: Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna Yerleşen öğrencilerimizin kayıtları Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda,  diğer birimlere yerleşen öğrencilerimizin kayıtları  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında yapılacaktır.  (Karacaoğlan Yerleşkesi/ OSMANİYE)

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) DGS Sonuç Belgesinin bilgisayar çıktısı.

2) Adayın mezun olduğu yükseköğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (Aslı),*

* Ders içerikleri ve transkript muafiyet işlemleri için gerekli olduğundan, öğrenci kaydınızı tamamladıktan sonra ders içeriği ve transkript ile bölümünüze başvurmanız gerekmektedir.

Not: 2000 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylardan kayıt esnasında lüzum görülmesi durumunda   Üniversiteye kayıt  olmasında askerlik yönünden bir sakınca olmadığına” ilişkin Askerlik Durum Belgesi istenecektir

Öğrenci Numaranızı öğrenmek için duyurumuzu takip ediniz

 

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı Akademik Takvimi İçin TIKLAYINIZ

İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrencilerin öğrenim ücretlerini kayıt haftasında (19-24 Ekim 2022) ödeyeceklerdir. Bulundukları yerdeki en yakın T.C. Ziraat Bankası veya Türkiye İş Bankası ATM'lerinden veya internet şubesinden 19-24 Ekim 2022 Pazartesi günü mesai bitimine kadar katkı payı/öğrenim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Katkı Payınızı/ Öğrenim ücretinizi ödeyebilmek için 

T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden 

"Ödeme İşlemleri"
"Eğitim/Sınav Ödemeleri"
"Üniversite Ödemeleri"
"Anlaşmalı Üni. Ödemeleri"
"Yurtiçi Üniversiteler" başlıklarından
"Lütfen Ödeme Yapacağınız Üniversitenin İl Plaka Kodunu Giriniz" yazan bölüme "80" yazıp "GİRİŞ" tuşuna basarak
"Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi" menüsünden öğrenci numaranızı girerek ödemenizi tamamlayabilirsiniz.  

Türkiye İş Bankası’nda İnternet Şubesi ve İşCep’ten 
“Ödeme yap" 
"Eğitim Ödemeleri"
"Üniversite Ödemeleri"
"Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi"
Seçtikten sonra öğrenci numaranızı yazarak, 
0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubesi’nden müşteri temsilcileri ile, kartlı ve kartsız olarak Bankamatiklerden ve Türkiye İş Bankası Şubelerinden
Ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ATM'lerden öğrenim ücreti yatırmak için banka hesabınızın bulunması gerekmemektedir ."Giriş" tuşuna basarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ATM'lerin Ödemeler ", "Üniversite Ödemeleri", "Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi menüsünden öğrenci numaranızı girerek yatırabilirsiniz. ATM'lerden öğrenim ücreti yatırmak için banka hesabınızın bulunması gerekmemektedir "Giriş" tuşuna basarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. * İkinci öğretim programlarına yerleşen şehit veya gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde, öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.
* Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık kurulu raporu ile başvurmaları halinde, engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

 
18 Ekim 2022
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 80000 Fakıuşağı / OSMANİYE
03288271000
03288271032
ogrisleri@osmaniye.edu.tr