Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
2022 YKS Sonuçlarına Göre Üniversitemize Kayıt Hakkı Kazananların Dikkatine

Sevgili öğrencimiz,
 
Binlerce öğrenci arasından seçilerek üniversitemize yerleştirilmiş bulunmaktasınız. Sizleri kutlar göstermiş olduğunuz başarının devamını dileriz. Kayıt  işleminizin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.
PTT şubelerinden edinebileceğiniz e-devlet şifresi ile 22 - 24 Ağustos 2022  tarihleri (dahil) arasında www.turkiye.gov.tr adresinden kaydınızı online yaparak elektronik kayıt belgenizi alabileceksiniz. İşlemlerinizi www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümü altında yer alan 'Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altında açılacak olan 'Üniversite E Kayıt seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.
 
      Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ
Online kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt tarihlerinde üniversitemize gelmeleri veya belge getirmeleri GEREKMEMEKTEDİR. 
Online kayıt yaptıramayan öğrencilerimizin 22 - 26 Ağustos (dahil) tarihleri arasında Üniversitemize gelerek, Nüfus Cüzdanı, lise diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ile şahsen başvurmaları halinde kayıtları yapılacaktır.

 

2022-2023 eğitim-öğretim yılı ders kayıtları 12 - 16 Eylül 2022 tarihleri arasında, dersler ise 19 Eylül 2022 tarihinde başlayacaktır. 

https://obs.osmaniye.edu.tr/  Öğrenci Bilgi Sistemine giriş  yapabilmek için 

Şifre Sıfırla bağlantısını kullanarak

Kimlik bilgilerinizle veya eposta bilginizle şifrenizi edinebilirsiniz. 
Öğrenciler sistem üzerinden yaptıkları ders kayıtlarını 19 - 23 Eylül 2022 tarihleri arasında danışmanlarına onaylatmaları gerekmektedir. 
Kayıt tarihi itibariyle ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan bütünleme veya tek ders sınavına girecek öğrenciler için geçici kayıt yapılacak olup, 31 Aralık 2022 tarihine kadar mezuniyetlerini belgelemeleri gerekmektedir.  Anılan tarihe kadar mezuniyetini belgeleyemeyenlerin kayıtları silinecektir.
Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir.
İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenim ücretlerini ders kayıt haftasında (12 - 15 Eylül 2022) ödeyeceklerdir. Bulundukları yerdeki en yakın T.C. Ziraat Bankası veya Türkiye İş Bankası ATM'lerinden veya internet şubesinden 12 - 15 Eylül 2022  Perşembe günü 23.59'a kadar öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir.

Katkı Payınızı/ Öğrenim ücretinizi ödeyebilmeniz için  ;

T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden 
"Ödeme İşlemleri"
"Eğitim/Sınav Ödemeleri"
"Üniversite Ödemeleri"
"Anlaşmalı Üni. Ödemeleri"
"Yurtiçi Üniversiteler" başlıklarından
"Lütfen Ödeme Yapacağınız Üniversitenin İl Plaka Kodunu Giriniz" yazan bölüme "80" yazıp "GİRİŞ" tuşuna basarak
"Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi" menüsünden öğrenci numaranızı girerek ödemenizi tamamlayabilirsiniz.  

Türkiye İş Bankası’nda İnternet Şubesi ve İşCep’ten 
“Ödeme yap" 
"Eğitim Ödemeleri"
"Üniversite Ödemeleri"
"Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi"
Seçtikten sonra öğrenci numaranızı yazarak, 
0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubesi’nden müşteri temsilcileri ile, kartlı ve kartsız olarak Bankamatiklerden ve Türkiye İş Bankası Şubelerinden
Ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ATM'lerden öğrenim ücreti yatırmak için banka hesabınızın bulunması gerekmemektedir ."Giriş" tuşuna basarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

İkinci öğretim programlarına yerleşen şehit veya gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde, öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.
Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık kurulu raporu ile başvurmaları halinde, engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

Öğrenci numaranızı öğrenmek için TIKLAYINIZ 

Dikkat Edilecek Hususlar:

* Üniversitemize  kaydını yaptıran öğrenciler, daha önce kayıtlı bulundukları yükseköğretim kurumunda başarmış oldukları dersler için, akademik takvimde belirtilen ders kaydının ilk gününden başlamak üzere, en geç on iş günü içinde, bölüm sekreterliğine muafiyet talebinde bulunabilirler. Muafiyet talebinde bulunmak isteyen öğrenci bir dilekçe ile başarmış olduğu dersleri gösteren onaylı transkript ve ders içerikleri ile, bölüm sekreterliğine başvurması gerekmektedir.
* Lisans programlarında  İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı bulunmakta olup İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı eğitimi almak isteyenler (e-devlet üzerinden kayıt yaptıranlar hariç) 22 Eylül 2022 tarihinden önce Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokuluna başvurmaları gerekmektedir. 
* İlahiyat Fakültesine yerleşen öğrencilerimiz Hazırlık sınıfı için İlahiyat Fakültemize başvurması gerekmektedir.
* 22 Eylül 2022  tarihinde yapılacak olan, Üniversitemize kayıt yaptıran 1. Sınıf öğrencileri için ortak zorunlu yabancı dil (İngilizce)  dersleri muafiyet sınavına  katılmak isteyen öğrencilerin 22 Eylül 2022 tarihinden önce Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokuluna başvurmaları gerekmektedir. 
NOT 1: Düziçi  Meslek Yüksek Okulu Özel Güvenlik ve Koruma Programına kayıt yaptıracak öğrencilerin, tam teşekküllü resmi bir hastaneden aldıkları, eğitim süresince ve daha sonrasında Özel Güvenlik Personeli olarak çalışmasına fiziki ve ruhsal bir engelinin olmadığını belgeleyen, Heyet raporunu getirmeleri gerekmektedir.
NOT 2: 2000 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylardan kayıt esnasında lüzum görülmesi durumunda "Üniversiteye kayıt  olmasında askerlik yönünden bir sakınca olmadığına” ilişkin Askerlik Durum Belgesi istenecektir.

Sevgili Öğrencimiz, size en kaliteli hizmeti en kısa sürede vermek istiyoruz. Yukarıdaki açıklamaların yeterli olmadığını düşündüğünüz konular olması halinde, lütfen aşağıdaki telefon numarası üzerinden iletişime geçiniz. 

İletişim:  0328-8251818/1401

 

15 Ağustos 2022
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 80000 Fakıuşağı / OSMANİYE
03288271000
03288271032
ogrisleri@osmaniye.edu.tr