Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
8 Asırdır Sönmeyen Çerağ Hacı Bektaş-ı Veli Başlıklı Program Düzenlendi

Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750. Yılı dolayısıyla Üniversitemiz kurumsal instagram hesabı üzerinden ‘8 Asırdır Sönmeyen Çerağ: Hacı Bektaş-ı Veli’ başlıklı program düzenlendi. 

Düzenlenen programın moderatörlüğünü Üniversitemiz TÖMER Müdürü Prof. Dr. Ahmet Demirtaş yaparken programa konuk olarak Üniversitemiz Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Gökşen katıldı.

Düşünce ve öğretileriyle asırlardır sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliği öğütleyen Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750. Yılı olan 2021 yılı, UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındığını belirten Prof. Dr. Ahmet Demirtaş, “Hacı Bektaş Veli’nin insan sevgisine ve hoşgörüye davet eden mesajları, Anadolu’da milli birliğin ve aidiyetin oluşmasına ve sürdürülmesine önemli katkılar sağlamıştır. “Hacı Bektaş Veli, Yunus Emre ve Mevlana gibi gönül insanlarının inanç, ahlak, hoşgörü, sevgi ve saygı öğretileri, Anadolu’dan Balkanlara uzanan geniş bir coğrafyada birlik ve beraberlik anlayışının yerleşmesinde bugün de etkili olmaya devam etmektedir.” dedi. 

Üniversitemiz Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Gökşen, Hacı Bektaş Veli’nin, bizler için öneminin ne olduğuna, bugün Hacı Bektaş Veli’nin hoşgörü anlayışını nasıl anlamamız gerektiği sorularına cevaplar verdi.

2 Haziran 2021 (Bu haber 530 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi Binası, Zemin Kat, Fakıuşağı / OSMANİYE
03288271000-4402
tomer@osmaniye.edu.tr