Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Dillerin Doğum ve Ölüm Süreçleri Konulu Söyleşi Düzenlendi

Üniversitemiz resmi Instagram hesabı üzerinden “Dillerin Doğum ve Ölüm Süreçleri” başlıklı söyleşi düzenlendi.

Düzenlenen söyleşinin yönlendiricisi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Demirtaş olurken, söyleşiye konuk olarak Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Burhan katıldı.

Söyleşinin yönlendiricisi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Demirtaş, “Bir toplumdaki şair, yazar, fikir ve devlet adamları, bilim adamları; o toplulukların fikir ve kanaat önderleridir. Onlar o topluma yol gösterecek ve o toplumun aydınlanmasını gerçekleştirecek insanlardır. Bir topluma yol göstermede ve bir toplumu aydınlatmada en önemli unsur ve en önemli araç dil olduğundan, bir toplum için bir dil belki de en önemli ögedir. Elbette Türkçe gibi dünya dilleri içerisinde çok önemli bir yere sahip bir dili de bu bağlamda değerlendirmek gerekiyor.” dedi.

Söyleşiye konuk olarak Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Burhan ise konuşmasında, “bir dil için doğum ve ölüm kavramlarını nasıl değerlendirilmesi gerektiğine, dillerin doğum ve ölüm süreçlerinin nasıl şekillendiğine yer vererek Türkçe gibi dünya dilleri içerisinde çok önemli bir yere sahip bir dilin, bu sürecin neresinde yer aldığını ve Türk milleti için bir kimlik ve bir bayrak özelliğine sahip Türkçemiz konusunda tavsiyelerinin neler olduğuna değindi.

25 Mayıs 2021 (Bu haber 494 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi Binası, Zemin Kat, Fakıuşağı / OSMANİYE
03288271000-4402
tomer@osmaniye.edu.tr