Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ Erdemli Gençler Kulübü’nden Filistin'e Vefa Programı

 

OKÜ Erdemli Gençler Kulübü tarafından Filistin’e destek amaçlı düzenlenen "Kanayan Yaramız Filistin'e Vefa" başlıklı program üniversitemizde gerçekleştirildi.

Osmaniye İl Müftülüğü öncülüğünde, OKÜ Erdemli Gençler Kulübü tarafından düzenlenen  "Kanayan Yaramız Filistin'e Vefa" başlıklı program, 15 Temmuz Şehitler Amfisi'nde gerçekleştirildi. Programın açılışında Osmaniye Merkez Bülbül Cami İmam Hatibi Hafız Yunus Önat tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Ardından, Filistin'e dair görsel sunumlar eşliğinde bir sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. 

Programda Osmaniye İl Müftü Yardımcısı Alaattin Hançer, kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Programa ev sahipliği yapan ve destek sağlayan OKÜ yönetimine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Hançer, “Bu çağda dünyanın neresinde bir gözyaşı akarsa aksın, nerede bir kan damlarsa damlasın, nerede insan haklarının, yaşam hakkının, özgürlük hakkının çiğnendiği bir yer olsun, biz Müslümanlar bu haksızlıklara karşı durmalıyız.” dedi. 

Program kapsamında, Filistinli bir genç kızın duygu yüklü şiiri dinleyicilerle buluştu. Ayrıca, üniversitemiz öğrencilerinden Hüsne Sarı, "Ben Kudüs'üm", Elif Işık ise "Mescidi Aksa'yı Gördüm Düşümde" adlı şiiri okudu. İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Recep Altan ise "Vazgeçilmez Davamız Kudüs" konulu sunumuyla Filistin'e duyulan vefa ve dayanışma duygularını ön plana çıkardı.

Program, Osmaniye Merkez Bülbül Cami İmam Hatibi Hafız Yunus Önat tarafından yapılan sala dinletisi ardından okunan dua ile son buldu.

3 Ocak 2024 (Bu haber 180 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 Fakıuşağı / OSMANİYE
03288271000
03288250097
saglikkultur@osmaniye.edu.tr