Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Limantepe Kara ve Sualtı Kazıları Başlıklı Program Düzenlendi

Programın moderatörlüğünü Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Ayça Gerçek yaparken programın konuğu Üniversitemiz Arkeoloji Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İrfan Tuğcu oldu.

Geçmişteki insanı ve toplumu anlamayı kendine hedef edinen Arkeoloji Bilimi yalnızca karada yapılan çalışmalarla değil su altında yapılan çalışmalarla da geçmiş kültürlere dair bilgi dağarcığımızı genişletmeye devam ettiğini ifade eden Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Ayça Gerçek, “İşte bu bağlamda Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nün paydaşı olduğu karada yürütülen kazı ve yüzey araştırması projelerinin yanı sıra sualtı arkeolojisi çalışmaları da bölümümüze özgün bir değer olarak yer almaktadır.” diye konuştu.

Sualtı Arkeolojisi çalışmalarında Türkiye’de öncü bir yere sahip Limantepe Kazıları’nın da kazı başkan yardımcısı olan ve programın konuğu Dr. Öğretim Üyesi İrfan Tuğcu,  Arkeoloji ve Sualtı Arkeolojisi nedir? Sualtında yapılan arkeolojik çalışmalar karada yürütülen arkeolojik araştırmalardan ne gibi farklılıklar gösterdiği, Limantepe kazılarının öneminin neler olduğunu ve Arkeolojiyi bir meslek olarak seçmeyi düşünen gençlere tavsiyelerde bulunarak, mesleğin önemini anlatt

25 Ocak 2021 (Bu haber 410 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 OSMANİYE
03288251818
farisdemir@osmaniye.edu.tr