Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Total Materia_Deprem Desteği

 

Total Materia ile birlikte başlattığımız proje kapsamında, Mühendislik, Kimya, Malzeme Bilimleri gibi alanlarda çalışmakta olan araştırmacılarınıza geçirmekte olduğumuz bu zorlu koşullarda katkı sunabilmek ve araştırmalarında destek olabilmek amacıyla, kurumunuza yıl sonuna kadar ücretsiz erişim açtığımızı bildirmekten memnuniyet duyarız (EaZy Soluations).

Aşağıdaki adresten erişmeye başlayabilirsiniz:

URLhttps://www.totalmateria.com/page.aspx?ID=Login&LN=TR

 

Total Materia veritabanı hakkında kısa bilgiyi aşağıda görebilirsiniz.

Total Materia, 450,000'in üzerinde metal ve metal dışı malzemenin 20,000,000'den fazla özellik kaydını barındıran ve Türkçe dil desteği ile sunulan bir malzeme veritabanıdır. Metalurji Mühendisleri başta olmak üzere tüm ilgili mühendislik alanlarında çalışan akademisyenlerin aradıkları her türlü veriye ulaşabilecekleri dünyadaki en geniş kapsamlı veritabanı olma özelliği taşır.

Tüm Total Materia modülleri, güvenilir ve kullanımı kolay veritabanları için araştırılmış ve metalurji uzmanları tarafından geliştirilmiştir. 160'dan fazla ülkede güvenle kullanılan Total Materia, ISO 9001: 2008 ve ISO 27001: 2005 standartlarına uygundur.

Total Materia özellikle “AR-GE, ÜR-GE, Tasarım CAD/CAE, Üretim, Kalite, Bakım, Malzeme Tedarik ve Satınalma” faaliyetlerinde son derece faydalı ve benzersiz bir kaynaktır.

  • “600.000 Metal ve Metaldışı malzeme” için doğrulanmış kaynaklardan (standartlar, teknik el kitapları, veri sayfaları, vb.), her sayfada referanslar mevcuttur.
  • Malzemeler icin 80 farklı ulusal standart esdegerleri, capraz referansları, Mekanik Fiziksel Özellikler, Kimyasal Kompozisyon,
  • ISIL İŞLEM, Korozyon bilgilerinden, Hangi elektrod ile kaynak yapılması gerektigine kadar pek cok bilgiye kolayca ulasabilir,
  • 150 binden fazla Stress Strain eğrisi, Yorulma verileri ve “28 farklı formatta CAE yazılımına direk veri aktarımı.”

 

Green Line: Tasarım Faaliyetleriniz ve ürünlerinizin çevreye olan etkilerini anlamaya yardımcı olan, Karbon ayak izi, Sürdürülebilirlik ve BOM Malzeme Listesi, Compliance Değerlendiricisi vb. bilgiler icerir.

  • Total Materia: Green Line - Life Cycle Assessment (LCA)
  • Total Materia: Green Line - BoM Assessor

Predictor: Malzeme özelliği tahminleri için uygulamalı makine öğrenmesi (Artificial Intelligence) EKSİK VERİLER - BOŞLUKLARI DOLDURMA konusunda Total Materia’da eksik kalan bilgileri sağlar.

  • Total Materia: Predictor ile Kimyasal içerik farklılıkları Malzemelerin mekanik özelliklerine nasıl etki ettiğini görebilirsiniz.
  • Yavas ve pahalı testler yerine 20 saniyede Standartlar veya üreticiler tarafından saglanmayan eksik malzeme verilerini yüksek dogrulukta tahmin eder.

 

2007'den beri kullanılan SMARTCOMP ile Spektrometreyle taradiginiz her malzemeyi kolayca tanımlayabilirsiniz.

 

Türkçe Broşür: https://www.totalmateria.com/documents/TMbrochure_tr.pdf

 

Depremin yarattığı zor koşullarda dünya ve Ülke Bilimimiz adına verilen destek için teşekkür ederiz.

25 Ağustos 2023
İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi Fakıuşağı/OSMANİYE
03288271070
03288271071
kutuphane@osmaniye.edu.tr