Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Yayın Sağlama ILL

Kütüphanelerarası Ödünç Alma (ILL) Hizmetleri

Kütüphanemizde bulunmayan fakat diğer üniversite bilgi merkezlerinde bulunan kitaplar kütüphanelerarası ödünç alma (ILL) yöntemiyle sağlanmakta ve kullanıcımıza ödünç verilmektedir. Bu hizmetten akademik personel, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanabilmektedir. İstekte bulunmadan önce kaynağın koleksiyonumuzda olup olmadığını Kütüphane Kataloğu'ndan kontrol ediniz. Yayın Kütüphanemizde yoksa diğer üniversite kütüphaneleri kataloglarını tarayınız. Yayının türünü ve ödünç durumunu kontrol ettikten sonra; yayını sağlamak için kütüphanelerarası ödünç alma (ILL) formunu doldurunuz.

Kütüphanemizden Diğer Üniversite ve Araştırma Kütüphaneleri Tarafından İstenen Makale ve Kitaplarla İlgili Ödünç Verme Süreci

Kütüphanelerarası ödünç verme (ILL) hizmetinden, üniversite ve araştırma kütüphaneleri yararlanabilmektedir.

Ödünç alma işlemlerinde Kütüphanelerarası Ödünç Kitap/Makale İstek Formu'nun eksiksiz doldurulması gereklidir.
Üniversite ve araştırma kütüphaneleri 1 ay süreyle 25 kitap ödünç alabilmektedir.

Ödünç alınan kitapların süreleri başka isteyen yoksa 1 kez uzatılabilir. Uzatma işleminin onayı yetkili kütüphaneci tarafından yapılmalıdır.

Geç iade edilen kitaplardan günlük 0,00 YTL para cezası alınır. Üzerinde iadesi gecikmiş kitap bulunan kütüphaneden gelen istekler işleme konulmaz.

İstek yapılan kitaplar kargo ile gönderilir. Kütüphanemize iade edilmesi gereken kitapların da kargo ile ulaştırılması gerekmektedir. Kargo ile ilgili tüm masraflar isteği yapan kütüphaneye aittir.
Üniversite Bilgi Merkezi'nden isteyeceğiniz fotokopiler için, sayfasını 0,00 YTL'den hesaplayarak toplam bedeli ……numaralı Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı posta çeki hesabına yatırılması ve ödendi bilgisinin faksla (0 000 000 00 00) bildirilmesi gerekmektedir.

Dergiler, referans kaynakları, nadir eserler, kısa süreli ödünç verme (reserve) ve gör-işit materyalleri ödünç verilmemektedir.
Bu konulara ilişkin her türlü soru ve istekler için kutuphane@osmaniye.edu.tr adresine e-posta gönderilebilir.

 

İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi Fakıuşağı/OSMANİYE
03288271070
03288271071
kutuphane@osmaniye.edu.tr