Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Hakkında


2007 yılında kurulmuş olan Kimya Bölümü, ilk olarak 2009-2010 eğitim öğretim yılında toplam 60 öğrenci ile (1. ve 2. Öğretim) lisans eğitimine başlamıştır. Bir sonraki yıl ise kontenjanını 90’a çıkarmış ve yine aynı yıl yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bölümde şu anda eğitim ve öğretim faaliyetleri için 2 profesör, 4 doçent ve 1 araştırma görevlisi doktor bulunmaktadır.
Bölümümüz, Kimya alanında kabul gören bireyler yetiştirmeyi, ulusal ve uluslar arası düzeyde ileri derecede çalışmalar yapmayı, çeşitli sanayi kuruluşları ile işbirliğini geliştirmeyi ve ayrıca uluslar arası platformda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi ilke olarak benimsemiştir.

Misyon

Kimya alanında yeterli bilgi donanımı ve yeteneğine sahip, deneysel araştırma yöntemlerini kullanabilen, bilimsel gelişmeleri teknolojiye, üretime ve yüksek katma değerli ürünlere dönüştürebilen, Kimya ile ilgili farklı iş kollarında uyum içinde çalışabilen, grup çalışması yapabilen ve sosyal ilişkilerinde başarılı öğrenciler yetiştirmektir.

Vizyon

Bölümümüz, 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi, deneyim ve alt yapı ile donatılmış olan eğitim-öğretim kadrosunun rehberliğinde, Bilim ve Teknoloji alanlarında uluslararası rekabet gücüne sahip bir bölüm olma,  çeşitli alanlarda uluslararası düzeyde yaratıcı araştırmalar yapma, ülkenin geleceği için üstün nitelikli bireyler yetiştirme, araştırma ve eğitim alanlarındaki birikimi toplum yararına kullanma vizyonuna sahiptir.

22 Eylül 2023
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kimya Bölümü
03288271000
kimya@osmaniye.edu.tr