Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun YÜKSELİR

Doç. Dr. Ceyhun YÜKSELİR
ceyhunyukselir@osmaniye.edu.tr

 

2005 yılında Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü dereceyle bitirdi. Yüksek Lisans (2008) ve Doktora (2012) eğitimini Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dil Bilimi alanında tamamladı. 2020 yılında Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi alanında Doçent ünvanını almıştır.

Yükselir, 2005-2012 yılları arasında Atatürk Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 2013 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak çalışmaya başlamıştır. Üniversitenin Yabancı Diller Yüksekokulu Kurucu Müdürlüğü (2013-2017) ve İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Kurucu Bölüm Başkanlığı (2014-2019) görevlerinin yanı sıra, Dış İlişkiler Kurum Koordinatörlüğü, Erasmus Koordinatörlüğü, Uluslararası Öğrenci Komisyon Başkanlığı gibi idari görevler de üstlenmiştir.

2017 yılında TÜBİTAK Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma bursunu kazanarak Warner Graduate School of Education, University of Rochester (New York, Amerika)’da ziyaretçi araştırmacı olarak çalışmalarda bulunmuştur. Yükselir; İngiliz Dili Eğitimi, Öğretmen Yetiştirme, Dil Becerilerinin Öğretimi, Öğrenen Özerkliği, Yansıtıcı Öğretim ve Dil Öğretim Merkezli Uygulamalı Dilbilim konularında hem ulusal (TR Dizin) hem de uluslararası endekslerde taranan (SSCI, ERIC, ESCI, SCOPUS) makaleleri, kitap bölümleri, TÜBİTAK projeleri, Üniversite tarafından desteklenen BAP projeleri ve diğer kamu kurumlarıyla yürütülen projeleri bulunmaktadır. Çalışma alanlarıyla ilgili konuşmacı ve eğitmen olarak ulusal ve uluslararası platformlarda sunumlar yapmaktadır. Danışmanlığında 3 yüksek lisans tezi tamamlanmış ve 1 doktora tezi devam etmektedir. İngiliz Dili Eğitimi alanında uluslararası dergilerde Editör Kurulunda bulunmakta olup, uluslararası bir dergi olan Focus on ELT Journal’ın ortak baş editörlüğü görevini de üstlenmektedir.

Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, 2021 yılı itibariyle Üniversitemiz komisyon üyeliklerinin yanı sıra, Dış İlişkiler Kurum Koordinatörlüğü, Erasmus Koordinatörlüğü ve İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. 10.08.2021 tarihinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun tarafından Rektör Danışmanı olarak görevlendirilmiştir.

İngilizce Öğretmeni Selver Nur Yükselir ile evli, Mehmet Alp ve Kerem isimli 2 çocuk babasıdır.