Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / İktisat Bölümü

BÖLÜM HAKKINDA

İktisat Lisans Programı; öğrencilere alanlarında sağlam bir teorik altyapı kazandırmayı ve bunu uygulamalı alanlarda ekonometrik ve istatistiki yöntem ve analizlerle desteklemeyi hedeflemektedir. Bu programın temel amacı; öğrencilere gerçek hayattaki ekonomik olaylara ve sorunlara yaklaşımlarında geniş bir perspektif verebilmek ve bu sorunların çözümünde güncel analitik araçları uygulayabilme yetisini kazandırmaktır.

Programı, tüm gereksinimlerini yerine getirerek başarı ile tamamlayan mezunlar İktisat alanında lisans derecesi alırlar.

İktisat bölümü mezunları, sahip oldukları analitik donanım doğrultusunda hem kamu sektörü hem de özel sektörde talep görmektedir. Başta Ekonomi Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı olmak üzere bakanlıklarda, Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Sayıştay, Sermaye Piyasası Kurulu, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme ve daha bir çok kamu kurum ve kuruluşunda istihdam olanaklarına sahiptirler. Ayrıca kamuya ve özel sektöre ait bankalarda, denetim şirketlerinde, firmaların mali ve idari birimlerinde kariyer basamaklarını tırmanabilmektedirler.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul eden İktisat Bölümü Lisans Programı, "İktisat Politikası", "İktisat Teorisi","İktisat Tarihi" ve "İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat" anabilim dalları dahilinde açılan derslerden oluşmaktadır. 2021-2022 yılı itibariyle İktisat Bölümü'nde 1 profesör, 3 doçent, 4 Dr. Ögr. Üyesi ve 8 araştırma görevlisi görev yapmaktadır.

İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi F Blok 80000 OSMANİYE
00328827100
00328825186
.@osmaniye.edu.tr