Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ’den 'Düzenli Kan Bağışı Yap, Kan Dostlarımıza Katıl' Kampanyasıyla Kızılay'a Tam Destek

Kızılay, sosyal sorumluluk alanında önemli bir adım atarak gönüllü kan bağışının önemini vurgulamak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla üniversitemiz  Karacaoğlan Yerleşkesi'nde 13 Kasım’da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, 14 Kasım’da Fen Edebiyat Fakültesi’nde, 15 Kasım’da İlahiyat Fakültesi’nde 16 Kasım’da ise Mühendislik Fakültesi’nde kurduğu stantlarla gönüllülerden kan bağışı topladı. 

Öğrenci ve personelimizin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, Kızılay'ın mobil kan bağışı aracı yerleşkede konuşlandırıldı. Birçok öğrenci ve personel, gönüllü olarak kan bağışında bulunarak sağlık alanında sosyal sorumluluklarını yerine getirdi. Kan bağışının yaşamsal önemi konusunda bilgi veren Kızılay yetkilileri, duyarlı OKÜ öğrencilerine ve çalışanlarına bu anlamlı eylemin toplum sağlığına olan olumlu etkilerini açıkladı.

Kızılay yetkilileri, "Düzenli Kan Bağışı Yap, Kan Dostlarımıza Katıl" ve "Kan Dostum" sloganlarıyla gerçekleştirdiği etkinlikte toplumda kan bağışı konusundaki farkındalığın artması hedeflendiğini ve hayati öneme sahip olan bu bağışın sürekli bir şekilde teşvik edilmesinin amaçlandığını ifade etti.

16 Kasım 2023 (Bu haber 393 defa görüntülendi)