Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde Depremde Hayatını Kaybeden Akademisyenlerimiz ve Öğrencilerimiz Anısına Fidan Dikme Etkinliği Düzenlendi

Üniversitemiz Öğrenci Konseyi tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden akademisyenler ve öğrenciler anısına düzenlenen fidan dikme etkinliği, OKÜ Karacaoğlan Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Bu anlamlı etkinlikle birlikle fidanlar, aramızdan ayrılan akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin anısını yaşatmak için toprakla buluştu.

Öğrencilerin talepleri ve Ulusal Öğrenci Konseyi’nin projeleri doğrultusunda çalışmalar sürdüren OKÜ Öğrenci Konseyi, depremde vefat eden hocalarını ve öğrenci arkadaşlarını üniversitemiz kampüsünü yeşillendirerek andı. Öğrencilerimiz, bu acı kaybı paylaşmak ve gelecek nesillere yeşil bir miras bırakmak adına fidan dikimi gerçekleştirdi. 

Etkinlikte, üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, öğretim üyeleri ve öğrenciler özel olarak seçilen 58 fidanı toprakla buluşturarak aramızdan ayrılan OKÜ’lülerin anısının, birlik ve beraberlik içinde yaşatılması gerektiğini vurguladı.

Öğrenci Konseyi Başkanı, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Bugün burada, depremlerde kaybettiğimiz hocalarımız ve öğrenci arkadaşlarımızın anısını yaşatmak için bir araya geldik. Bu fidanlar, kayıplarımızın adına yeşerecek ve büyüyerek onların anısını yaşatacak. Etkinliğin düzenlenmesine destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’a teşekkür ediyoruz" dedi.

16 Kasım 2023 (Bu haber 208 defa görüntülendi)