Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 85. Yıl Dönümü Dolayısıyla İlimizde Düzenlenen Törene Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla Osmaniye’de düzenlenen anma törenine katıldı.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’un dışında Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz,  12’nci Komando Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Burak Yürüten, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Karabulut, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Tören, Atatürk Anıtına Valilik Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başladı. Daha sonra Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat saati olan 09.05’te Bayrağımız yarıya indirilerek 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.

Törenin devamında Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, şeref defterini imzaladı. Vali Yılmaz, “Hayatı boyunca gösterdiği bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde gücünü her zaman Türk Milleti'ne olan inanç ve güveninden alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85. yıl dönümünde bir kez daha şükran, minnet ve saygıyla anıyorum. Ebediyete intikal eden Şehitlerimize ve Gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum." dedi. 

Anma töreni, Osmaniye Kültür, Sanat ve Kongre Merkezinde devam etti. Tören öncesinde Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve protokol mensupları Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Atatürk”  konulu resim sergisini gezdiler.

Osmaniye Kültür, Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlenen anma töreninde Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi  Ecem Irmak Arık tarafından okunan "Mustafa Kemal" isimli şiirin ardından "100. yılda Cumhuriyetimiz ve Atatürk Sevgimiz" isimli kısa film gösterildi. Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi İpek Abay tarafından "Orada Bir Mustafa Kemal Var" adlı şiirin okunmasının ardından Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Atatürk konulu oratoryo sergilediler ve "Atatürk Ölmez" adlı kısa film gösterimi yapıldı. Anma Töreni Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi Korosu’nun Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirmesi ile son buldu.

10 Kasım 2023 (Bu haber 301 defa görüntülendi)