Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı. Tosyalı Spor Salonunda düzenlenen törene;  üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun'un yanı sıra Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, seçilmiş Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, 12'nci Komando Tugay Komutanlığı Komutan Vekili ve Garnizon Komutanı Piyade Komando Albay Turgut Muhammet Çalışkanlar, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Baro Başkanı Mehmet Karakoç,İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak,İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kutlamalar, "Özgürlük Ateşi Kortej Yürüyüşü ve Bayrak Koşusu" ile başladı. Vali Dr. Erdinç Yılmaz, protokol mensupları ve gençlerimizin katılımıyla gerçekleştirilen Kortej Yürüyüşü Konteyner Kentten başlayarak Tosyalı Spor Salonunda son buldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Samsun'dan alevlenen ve Anadolu'ya yayılan özgürlük ateşini, bağımsızlık mücadelemizi temsilen Bayrak ve Sancak koşusu ile Şehitler Diyarı Osmaniye'mizin cadde ve sokaklarında dalgalandırılan Şanlı Bayrağımız, Vali Dr. Erdinç Yılmaz'a teslim edildi.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner yaptı.

Osmaniye Gençlik Merkezi Üyesi Sinem Altın tarafından okunan "O geliyor" isimli şiirle devam eden kutlama programında sporcularımız tarafından taekwondo ve güreş gösterileri sunuldu. Osmaniye Gençlik Merkezi Üyesi Metehan Seyhan'ın okuduğu "Bu Vatan Kimin" adlı şiirin ardından jimnastik gösterisi sergilendi. Dağcılık sporcularının Bayrak gösterisinin ardından, 6 Şubat depreminden etkilenen İlimizde, depremin ilk anından itibaren depremzedelerin yardımına koşan gönüllü gençlere ödüllerinin Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından verilmesi ile son buldu.  
Kutlama programının sonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz, vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

19 Mayıs 2023 (Bu haber 611 defa görüntülendi)