Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz Öğrencisi Ahmet Efe Sarıoğlan' dan Türkiye Derecesi

10-13 Mayıs 2023 tarihleri arasında Bartın Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen ÜNİLİG Taekwondo Türkiye Şampiyonası’nda üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Ahmet Efe Sarıoğlu +87 kg büyükler Kyorugi branşında Türkiye 3.sü oldu. 


Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda gerçekleşen şampiyonada 57 Üniversiteden 267 kadın ve erkek sporcu üç gün boyunca şampiyonluk için mindere çıktı. 

Kyorugi branşında Türkiye 3.sü olan öğrencimiz Ahmet Efe Sarıoğlu, 20 Temmuz-8 Ağustos 2023 tarihleri arasında Çin’in Sichuan kentinde düzenlenecek olan Dünya Üniversiteler Oyunlarına (FISU) üniversitemiz adına katılacak. 


Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Akademik alanda kazandığı başarıların yanı sıra spor alanındaki başarılarıyla da ön plana çıkan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Türk sporunun gelişimine nitelikli spor eğitimi ile önemli katkılar sunuyor. OKÜ olarak genç yeteneklere olan güvenimiz boşa çıkmadı. Son olarak ÜNİLİG Taekwondo Türkiye Şampiyonası’nda üniversitemiz BESYO öğrencisi Ahmet Efe Sarıoğlu Kyorugi branşında Türkiye 3.sü olarak bizleri gururlandırdı. Değerli öğrencimize Dünya Üniversiteler Oyunlarında (FISU) üniversitem adına başarılar diliyorum.” dedi.

13 Mayıs 2023 (Bu haber 214 defa görüntülendi)