Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde “Depremden Sonra İlk Ders Nasıl Olmalı?” Konulu Web Semineri Düzenlendi

Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğü ve Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile 08 Mart 2023 Çarşamba günü “Depremden Sonra İlk Ders Nasıl Olmalı?” konulu web semineri düzenlendi.
 
Düzenlenen seminere üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, dekanlar, müdürler, akademik ve idari çalışanlar katıldı. 

Yönlendiriciliğini üniversitemiz Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Oğuzhan Çolakkadıoğlu’nun yaptığı web seminerinde açılış konuşmasını Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Coşkun Özalp yaptı. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Coşkun Özalp, “Öncelikle yaşadığımız deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Çok zor günlerden geçiyoruz, birlik ve beraberlik ile bu sürecin üstesinden geleceğiz. Eğitim-öğretim faaliyetlerimiz devam ediyor ve biz de bu süreci en iyi şekilde yürütebilmek için çabalıyoruz. Bu zor günlerde destek sağlayan tüm hocalarımıza şahsım ve Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun adına teşekkür ediyorum. Bu vesile ile 2022-2023 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılının hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere bugün destek olan Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Kırdök’e teşekkür ediyorum. Ayrıca 8 Mart dolayısıyla Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.” dedi.

Daha sonra Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Kırdök, “Depremden Sonra İlk Ders Nasıl Olmalı?” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Doç. Dr. Oğuzhan Kırdök sunumunda “Travmanın ne olduğu, travma sonrası hangi aşamaların oluştuğunu, bizlerin ve öğrencilerin hangi aşamalarda olabilecekleri, ilk derste tanışma, tanıtım ve etkileşimin nasıl olması gerektiği, bu süreçte öğrencilere nasıl davranılmalı, neler söylenmeli neler söylenmemeli, kendimiz için neler yapabiliriz ve psikolojik sağlamlık nedir?” konularında bilgi verdi. Katılımcılardan gelen soruların da yanıtlandığı seminer yaklaşık 90 dakika sürdü.

9 Mart 2023 (Bu haber 468 defa görüntülendi)