Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, TRT Çukurova Radyosu’nun Konuğu Oldu

Rektörümüz TRT Çukurova Radyosu’nda "Genç Yaşam" programına konuk oldu.

TRT Çukurova Radyosu’nda yayımlanan “Genç Yaşam” adlı programa katılan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, program sunucusu Muhammet Kalem’in üniversitemize ilişkin sorularını yanıtladı.

Üniversitelerde elde edilen bilginin sanayi kuruluşlarında geliştirilmesini amaçlayan ve OKÜ ile Kadirli Organize Sanayi Bölgesi arasında imzalanan iş birliğine dair konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, bu tür iş birliklerini çok önemsiyoruz. Özellikle gençlerimizin üniversitemizde almış oldukları teorik bilginin uygulama ile buluşmasını sağlıyoruz. Üniversitede kazanılmış olan kaliteli bilgi onu destekleyen uygulama becerileri ile bir arada olduğunda daha değerli olur. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak sanayi firmaları ile yakın ilişkilerimiz bulunuyor. Bizim de temel amacımız mezunlarımızı sanayi sektöründe ve dünyanın her yerinde çalışma kapasitesine sahip birer mezunlar olarak üniversitemizden  uğurlamak. Bu amaçla da çok sayıda iş birliği anlaşması yaptık. Hem Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi hem de Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi  Yönetimi ile yakın ilişkilerimiz devam ediyor. 
Sanayi sektörünün beklentileri var, özellikle kaliteli iş gücü, iyi eğitim görmüş, kendilerine fayda ve katma değer sağlayacak iş gücüne ihtiyaçları bulunuyor. Bu iş gücüne ihtiyaç da sürekli nitelik değiştiriyor. Dünyada hızlı bir değişim süreci yaşanıyor. Dijitalleşme baş döndürücü boyutlarda gelişiyor. Bu nedenle biz de teorik bilgilerimizi geliştiriyoruz aynı zamanda uygulama noktasında  firmalarla yakın iş birliği içerisinde bu gelişmeleri izliyoruz ve mezunlarımızın da bu gelişmelerden yabancı kalmamalarını istiyoruz. Hem sanayi sektöründe kaliteli işgücünün istihdam edilmesini sağlıyor hem de üniversitelerde yetişen bu iş gücünün sanayi ile yakın ilişki içerisinde yeni bir boyut kazanmasını sağlamış oluyoruz." dedi.

Üniversite sınavına hazırlanan gençlere de seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Genç arkadaşlara tavsiyem öncelikle kendi geleceklerini, kariyerlerini kendi beklentileri ve  yeteneklerinin farkında olarak planlamaları. İnsan ancak sevdiği mesleği daha başarılı bir biçimde yapıyor. Araştırmalar da bunu ortaya çıkarmış durumda. Bunun yanında ülkemizin ve dünyanın istihdam olanakları da önemli meslek seçiminde. Hangi meslek gelecekte ne kadar değerli veya ne kadar geçerli olacak bunun üzerinde de daha fütüristtik bir bakış açısıyla yaklaşabilirler. Bilişim ve  yazılım yine endüstriyel tasarım bu alanlar oldukça popüler ve ilerde de geçerli olabilecek alanlar." dedi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nin bilimsel  çalışmalarını yakından takip ederek iş birliği çalışmalarının tanıtımı hususunda destek olan TRT Çukurova Radyosu'na teşekkür etti.

24 Ocak 2023 (Bu haber 111 defa görüntülendi)