Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tarım ve Orman Bakanımız OKÜ'de Tarım Sektörü Temsilcileri Toplantısı Gerçekleştirdi

Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci, Osmaniye'de üniversitemiz ev sahipliğinde Tarım Sektörü Temsilcileri Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci, üniversitemizde  düzenlenen Osmaniye Tarım Sektörü Temsilcileri Toplantısında, tarım sektörü temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıya Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, siyasi parti temsilcileri ve tarım sektörü temsilcileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan toplantıda konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, "Sayın Bakanımızın İlimize teşrif etmesiyle taleplerimizi bizzat iletme fırsatı bulduk. Bu anlamda desteklerinden ve İlimize verdiği değerden dolayı Sayın Bakanımıza İlimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, Sayın Bakanımıza bir kez daha hoş geldiniz, şeref verdiniz diyor, saygılarımı sunuyorum."dedi.

Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nde düzenlenen "Tarım Sektör Temsilcileri Toplantısı"nda, 31'inci kez düzenlenen etkinliğin, hizmetlerin sahadaki karşılığının görülmesi ve ihtiyaçların değerlendirilmesi fırsatını sunduğunu söyledi.

Bakan Prof. Dr. Vahit Kirişci, “2001 yılında kriz yaşandığında dünyada kriz yoktu, Türkiye'de kriz vardı. Şimdi dünyada kriz var. Türkiye'de de enflasyon yüksek olmasına rağmen ülkede üretim, tedarik ve pazarlamayla ilgili en ufak problem söz konusu değil. Raflarda herhangi bir ürünün yokluğu söz konusu değil” dedi.

Bakan Prof. Dr. Vahit Kirişci konuşmalarının devamında,  üretim yapmak istiyorsanız imkanlar var. Üretip pazarlamak istiyorsanız içeride ve dışarıda aynı şekilde çok büyük bir iştah var.  Atmış olduğumuz adımlar sayesinde dünya gıda krizini konuşurken gıda milliyetçiliğini konuşurken ve ihracatı yasaklamayla ilgili tedbirleri konuşurken Türkiye o yasaklanan ürünlerin eksikliğini bile hissetmedi. Çünkü bu ülkede üreten üreticiler var. Üretilen ürünleri de tüketen aziz milletimiz var” ifadelerini kullandı.

Programın devamında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, "Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezimizin  (OKÜMERLAB), Türk Akreditasyon Kurumu’na (TÜRKAK’a) yapmış olduğu akreditasyon başvurusu  denetimden geçti. Denetim sonrasında, denetçiler akreditasyonun verilmesi ile ilgili raporlarını TÜRKAK’a bildirdi. Şuan TÜRKAK tarafından akreditasyon belgesinin yayınlanması bekliyoruz.
Akreditasyon belgesinin yayınlanmasına binaen, OKÜMERLAB zeytinyağı ve yer fıstığı ile ilgili birçok gıda analiz parametresinden akredite olacaktır. Böylece OKÜMERLAB’ın akredite olduğu gıda analiz parametreleri ile ilgili yaptığı analizler dünya çapında geçerli sayılacaktır."  dedi.

Basına kapalı devam eden program sektör temsilcilerinin sorun ve taleplerinin dinlenmesi, soruların yanıtlanmasının ardından hediye takdimi ile sona erdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci'ye Karatepe kilimi ve Türk bayrağı hediye etti.

20 Kasım 2022 (Bu haber 524 defa görüntülendi)