Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Osmaniye'deki Depremzedelere Psikososyal Destek: Aile Danışma Merkezi Açıldı

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden etkilenen Osmaniye’deki afetzedelere psikososyal destek sağlamak amacıyla üniversitemiz tarafından koordine edilen Aile Danışma Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Üniversitemiz tarafından Osmaniye konteyner kente kurulan Aile Danışma Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Aile Danışma Merkezi’nin açılışına; üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan, üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Dayangaç, Osmaniye Konteyner Kent Müdürü Oktay Deniz, OKÜ Sosyal Hizmet Bölümü öğretim elemanları ve çok sayıda uzman katıldı.   

Konteyner kentte kurulan Aile Danışma Merkezi kapsamında ailelere ve bireylere, aile danışmanlığı, bireysel danışmanlık, psikososyal destek ve rehberlik hizmetlerinin verilmesi planlanıyor.

Konteyner kentte açılışı yapılan Aile Danışma Merkezi ile depremzedelere sağlanacak psikososyal desteğin önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, ‘‘’Bu tür afetlerde, bireylerin veya ailelerin yalnızca fiziksel ihtiyaçlarının karşılanması yeterli değildir. Ruhsal olarak da destek sağlanması gerekmektedir. Aile Danışma Merkezi, afetzedelerin psikolojik olarak güçlenmelerinin yanı sıra aile ve toplum düzeyinde ilişkilerin yeniden kurulması ve geliştirilmesi, etkilenenlerin normal yaşamlarına geri dönmesi sürecinde kendi kapasitelerini fark etmeleri ve güçlenmelerinin sağlanması, toplumda gelecekte ortaya çıkması muhtemel afet ve acil durumlarla başa çıkma, iyileşme, toparlanma becerilerinin artırılmasına yardımcı olacaktır.’’ dedi.

29 Mart 2024 (Bu haber 281 defa görüntülendi)