Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Yeni Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun Göreve Başladı

Resmi Gazete’nin 06 Şubat 2021 tarihli ve 31387 sayılı nüshasında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Üniversitemize Rektör olarak atanan Prof. Dr. Turgay Uzun, görevine başladı.

Rektörlük Makamında düzenlenen devir teslim töreniyle Üniversitemizde 2017 yılından bu yana Rektörlük görevini yürüten Prof. Dr. Murat Türk, görevi Prof. Dr. Turgay Uzun’a devretti.

Törende Prof. Dr. Turgay Uzun’a cübbesini giydirerek Rektörlük görevini devreden Prof. Dr. Murat Türk, " OKÜ’nün gelişmesi ve kalkınması için her ne şekilde olursa olsun katkı sunan herkese teşekkür ediyor, yeni Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’a da görevinde başarılar diliyorum." dedi.

Yeni Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ise “Öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A.  Yekta Saraç’a ve desteklerini esirgemeyen tüm dostlara teşekkür eder, şükranlarımı arz ederim. Önceki Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk’e bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Üniversitemizin gelişimi için kendisiyle işbirliği içerisinde olacağız. Görev yaptığım süre içerisinde başta Osmaniye Valiliği olmak üzere Osmaniye’deki kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle iyi bir işbirliği içerisinde olacağız.  Biz buraya bir nefer olarak geldik. Canla, başla, ideallerimiz uğrunda ülkemiz, vatanımız, milletimiz için gece gündüz durmadan çalışacağız. Oldukça zengin tarihi ve doğal güzelliği içinde barındıran, Türkiye’nin en çok şehit veren ili olması hasebiyle gönlümde özel bir değere sahip olan Osmaniye’de ve genç bir üniversite olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde görev yapacak olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyim. Amacımız Üniversite olarak, Osmaniye ilinin gelişmesine ve Osmaniye halkına destek olmaktır. Şahsım ve OKÜ olarak, Üniversitemiz öğrencilerinin mutluluğu, çalışanlarımızın refahını düşünüyor, huzurlu ve mutlu bir akademik yaşam diliyorum.” dedi. 

Programda karşılıklı çiçek takdimlerinin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun tarafından Prof. Dr. Murat Türk'e teşekkür plaketi verildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde dört yıllık görev süresi dolan Prof. Dr. Murat Türk’ü aracına kadar uğurladı. 

Törenin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, göreve başlama yazısını imzalayarak Rektörlük görevine başladı.

17 Şubat 2021 (Bu haber 1272 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi B-Blok 80000 Merkez/OSMANİYE
03288271000
03288250097
yadyo@osmaniye.edu.tr