Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Aile Danışmanlığı Sertifika Programı 6. Grup Eğitimini Başarıyla Tamamladı

Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (OKÜ-UZEM) tarafından Doç. Dr. Oğuzhan Çolakkadıoğlu koordinatörlüğünde yürütülen Aile Danışmanlığı sertifika programında altıncı grup eğitimini 23.10.2022 tarihinde yapılan sınavla tamamladı. Aile Danışmanlığı konusunda Almanya Weinheim Aile Terapisi ve Süpervizör Sertifikasına sahip, alanında uzman, 8 üniversiteden toplam 14 akademisyenle 17 Haziran 2022 tarihinde başlanan Aile Danışmanlığı Sertifika Programını 19 kursiyer başarıyla bitirdi. Söz konusu eğitimle ilgili OKU-UZEM müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “6. Grup eğitimin tamamlandığı, 7. Grup çalışmaları için hazırlıkların devam ettiği belirtilmiş, sertifika programına katılan kursiyerlere ve emeği geçen herkese teşekkür edilmiştir.”

6. Grup Aile Danışmanlığı Sertifika Programına katılan kursiyerlerimizden bazılarının görüşleri;

Gülay ÖZSOY (Psikolojik Danışman-Muğla): “Büyük bir motivasyonla katıldığım ve dolu dolu geçen bir eğitim süreciydi. Herm akademik olarak faydalı bulduğumu hem de sosyal ilişkilerime yönelik farkındalık kazandığımı söyleyebilirim. Süreçte alana hakim hocalarla ilerlediğim için mutluyum. Süreç boyunca aile danışmanlığı konusundaki çalışmalara merakım daha da arttı. İyi ki bu eğitime katılmışım.”

Elçin Ahu ÇÖLLÜ (Doktor-Manisa): “Eğitim için çok teşekkür ediyorum. Çok değerli hocalardan çok değerli bilgiler edindiğimiz çok keyifli 480 saatlik bir eğitimdi. Eğitimden çok şeyler öğrendim ve bundan sonraki yol haritamı oluşturmamda ve kariyer planlaması yapmamda başlangıç noktası oldu. Her şey için teşekkür ediyorum.”

Ayşe Kevser KARA (Psikolojik Danışman-Kahramanmaraş): “Aile danışmanlığı kapsamında aldığım bu eğitimden süreç içerisinde ve süreç sonunda oldukça faydalandığımı gördüm. Çalıştığım kurumda ailelerle iletişim kurarken daha aktif ve daha bilgili olma konusunda, olaylara daha hakim olmamda bana büyük katkıları oldu.”

Nuray ÖZTÜRK (Hemşire-İzmir): “Hemşire olarak çalışmaktayım. Aile danışmanlığı eğitimi programı online platformda olduğu için eğitime başlamadan önce endişelerim vardı fakat süreç çok interaktif ilerledi. Eğitimciler ders sürecinde etkinlikler yürütmesi, grup çalışması yapması ile derse aktif olarak katılım sağlayabildik. Aile danışmanlığı eğitimi kendi kişisel ve mesleki gelişimime de katkı sağladı. Süpervizyon sürecinde vakalar üzerine ilerlemek çok eğiticiydi. Emeği geçen herkese teşekkürler.”

Aynur SARI (Psikolojik Danışman-Adana): “Her biri birbirinden değerli, alanında yetkin olan böyle güzel bir kadrodan aile danışmanlığı eğitimi aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Eğitim boyunca deneyimlerini, bilgilerini bizimle paylaşan, sorularımıza içtenlikle cevap veren hem uygulamalı hem teorik anlamda doyurucu olan böyle bir eğitimi planlayıp bizlere sunduğunuz için hocalarımın her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Hem mesleki anlamda bizi geliştiren hem de kişisel gelişimimizi de destekleyen böyle kaliteli ve güzel eğitimlerin devamını diliyorum.”

Hülya KASTAL (Sosyolog-Mersin): “Bu eğitim sayesinde edindiğim bilgiler, tanıştığım hocalar ve kıymetli arkadaşlara fazlasıyla minnettarım. Derslerin bilinen çerçevenin dışında bazen sohbet bazen tartışarak geçmesi bir sonraki dersi hevesle beklememi sağladı. Emeği geçen bütün hocalarıma teşekkürlerimi sunarım.”

Ahmet PAKSOY (Sosyolog-Gaziantep): “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürlüğünde sosyolog olarak görev yapıyorum. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin vermiş olduğu Aile Danışmanlığı eğitimine katılarak kendime, bireysel ilişkilerime, olaylara bakış açımda öncesi ve sonrası çok ciddi farklar oluştu. Her şey için çok teşekkür ediyorum.”

Zülcenan ŞAHİN (Sosyolog-Malatya): “Katılmış olduğum Aile Danışmanlığı eğitimine, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinden almış olmam tesadüf olmadı ve vermiş olduğum bu karardan dolayı çok mutluyum. Uzun bir arayışın ardından, alanlarında uzman kadrosuyla seviyeli, sistemli ve çağdaş eğitimiyle sağlamış oldukları Aile Danışmanlığı programı, yaşamıma yeni gözlüklerle bakmamı sağladı. Vermiş oldukları emeklerinden dolayı başta Oğuzhan Çolakkadıoğlu hocamız olmak üzere, bütün hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim.”

 

17 Kasım 2022 (Bu haber 472 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
uzem@osmaniye.edu.tr