Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Aile Danışmanlığı Sertifika Programı 3. Grup Eğitimini Başarıyla Tamamladı

Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (OKÜ-UZEM) tarafından Doç. Dr. Oğuzhan Çolakkadıoğlu koordinatörlüğünde yürütülen Aile Danışmanlığı sertifika programında üçüncü grup eğitimini 06.06.2021 tarihinde yapılan sınavla tamamladı.

Aile Danışmanlığı konusunda Almanya Weinheim Aile Terapisi ve Süpervizör Sertifikasına sahip 5, Almanya Weinheim Aile Terapisi Sertifikasına sahip 4 ve alanında uzman 4, 7 üniversiteden toplam 13 akademisyenle 19 Şubat 2021 tarihinde başlanan Aile Danışmanlığı Sertifika Programını 27 kursiyer başarıyla bitirdi. Söz konusu eğitimle ilgili OKU-UZEM müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “3. Grup eğitimin tamamlandığı, 4. Grup eğitimine başlandığı ve 5. Grup çalışmaları için hazırlıkların devam ettiği belirtilmiş, sertifika programına katılan kursiyerlere ve emeği geçen herkese teşekkür edilmiştir.”

Sertifika Programına katılan kursiyerlerimizden bazılarının görüşleri;

Psikolojik Danışman Fadime Kanat (Osmaniye): “Eğitime kayıt yaptırırken zaten hocaların ne kadar iyi olduğunu biliyordum. Ancak modüllere devam ettikçe alanında uzman olan hocalarımız bilgilerini bizlere çok güzel anlattı. Eğitim hem interaktif hem de uygulamalıydı ve bunun çok faydasını gördüm. Öğrendiğim bilgileri kullanma fırsatım oldu. Her modülümüz gününde ve saatinde oldu. Hocalarımız bizimle iletişim halindeydi ve her sorumuzu cevapladılar. Aldığım eğitimden çok memnun kaldım ve almak isteyenlere öneriyorum…”

Psikolojik Danışman Seda Menoğlu (Adana): “Aile danışmanlığı eğitimi almaya karar verdikten sonra birçok eğitim araştırdım ve sistemik temelli uzman hocalarımızın verdiğini gördüğümde aradığım eğitimin bu olduğuna karar verdim. Eğitim başladıktan sonra da hocalarımızın hem samimiyetleri hem de bilgi aktarımlarını gördüğümde kararımın ne kadar doğru olduğunu anlamış oldu. Heyecanla katıldığım ve bu heyecanın son ana kadar sürdüğü verimli bir eğitim oldu. Teşekkür ederim…”

Sosyolog-Avukat Hatice Süreyya Er (Mersin): “Sosyoloji lisans ve psikoloji yüksek lisans mezuniyetlerim nedeniyle Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi tarafından Aile Danışmanlığı Eğitimi konusunda alanında uzman akademisyenlerle düzenlenen “Aile Danışmanlığı Sertifika Programı”na katıldım. Eğitim programı gerek içerik gerekse yöntem olarak çok başarılıydı. Etkin ve verimli bir eğitim oldu. Aldığım eğitimin aile danışmanlığı alan ve uygulama bilgisi yanında kişisel ve mesleki gelişimime de son derece önemli katkıları olduğunu düşünüyorum. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne ve başta Doç. Dr. Oğuzhan Çolakkadıoğlu olmak üzere tüm değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum…”

Psikolojik Danışman Tuğçe Göçmen (Adana): “Kaliteli ve çok yararlı bilgiler sunan Aile Danışmanlığı Eğitimi’ni aldığım için çok memnunum. Hem uzman bir kadroyla birlikte olmak hem de yeni insanlarla tanışmak çok güzeldi. Öncelikle Oğuzhan Çolakkadıoğlu2na ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürler…”

Uzman Psikolojik Danışman Metin Aydın (Gaziantep): “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin düzenlediği Aile Danışmanlığı Sertifika Programına katıldım. Programda eğitim veren çok değerli öğretim üyeleri hocalarımızın deneyimleri sayesinde alanımla ilgili çok verimli bir eğitim dönemi geçirdim. Alanında yeni ufuklar açmak isteyenler için kesinlikle alınması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi kursiyerlerin kaliteli bir eğitim alması için teknolojinin tüm imkanlarını sunmaktadır…”

Psikolojik Danışman Nesibe Nur Nacar (Kahramanmaraş): “Pandeminin getirdiği bu zorlu süreçte yaptığım en güzel şey bu eğitimi almak oldu. Hem kendimi geliştirdim hem de kafamda planladığım hedefe kaliteli bir aile danışmanlığı eğitimi alarak bir adım daha yaklaştım. Başta değerli koordinatörüm Oğuzhan hocam olmak üzere eğitimi veren diğer tüm hocalarıma da sonsuz teşekkürler…”

Sosyolog Aybüke Hatun Aydın (Osmaniye): “Her birini tanımaktan memnuniyet duyduğum, alanlarında yetkin, farklı tecrübelerini bizlerle paylaşan uzman ekinizle yaşantımızı ve ilişkilerimizi etkileyen süreçleri keşfetmek; teorik bilgilerin yanı sıra uygulama bilgilerinin de uzaktan eğitimle aktarılabileceği hususunda harika bir örnek oldunuz. Karşılaşabileceğim sorunlarla baş etme, becerilerimi güçlendirme ve çözüm önerilerinizle kendime kişisel olarak ve profesyonel olarak katkı yaptığım güçlü bir programdı. Minnettarım. Başta siz ve kurumunuz olmak üzere, derslerimiz kapsamında bizlere katkı sunan, kendilerini daima tebessümle hatırlayacağım tüm hocalarıma ayrıca desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür eder sevgilerimi sunarım. Sağlıcakla kalın. Kader hayrete aşıktır derler; çektiğin zahmet gün gelir rahmete dönüşür…”

Psikolojik Danışman Merve Aslan (Mersin): “Heyecanla başladığım bir eğitimdi ve bitirene kadar hocalarımız ve grup dinamiği sayesinde hiç heyecanımı kaybetmeden her hafta daha bilgili ve istekli hissederek bitirdim eğitimi. Alanında uzman hocalarımız bilgilerini çok güzel aktardı. Uygulamalarda çok yardımcı oldular ve modülleri aklımızda soru işareti kalmadan öğrendiklerimizi hayata geçirerek bitirdik. Eğitimden çok memnun kaldım ve iyi ki bu eğitimi aldım diyorum. Her şey için teşekkürler…”

Psikolojik Danışman Havva Bayar (Adana): “Uzman eğitmen kadrosu, eğitim süresi ve içeriği ile kaliteli ve keyifli bir eğitim oldu benim için. Başta değerli hocam Oğuzhan Çolakkadıoğlu olmak üzere emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ederim…”

Psikolojik Danışman Merve Çomulu (Osmaniye): “Eğitim boyunca çok güzel insanlarla tanışıp kalteli bir süreç geçirdim. Hayatıma çok güzel katkıları oldu. Her şey için çok teşekkür ederim…”

Psikolojik Danışman Pınar Deprem (Osmaniye): “Tekrar tekrar dinlediğim, her seferinde kendime yeni şeyler kattığım bu güzel eğitimi veren tüm hocalarıma başta Oğuzhan hocama sonsuz teşekkürler. İyi ki yollarımız kesişmiş…”

Sosyolog Ayşe Yenidünya (Adana): “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinden almış olduğum Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladım. Öncelikle aldığım bu eğitimin çok değerli olduğunu belirtmek isterim. Eğitim sürecinde duygulandığım anlar oldu. Sebebi bu eğitimi geç yaşta aldığımı düşünmem, hayatta çok şey kaçırmış olduğumun farkına varmam. Bu konuda eğitim almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem Osmaniye Korkut Ata Üniversitesini tercih etsinler. Hocaların özverili çalışmaları ve işlerini ciddiyetle yapmaları, sanki örgün eğitim veriyormuşçasına öğrencileri ders içinde aktif tutmaları takdire değer. En kalbi duygularımla tüm hocalarıma teşekkür ediyorum…”

1 Ocak 1970 (Bu haber 982 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
uzem@osmaniye.edu.tr