Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Yaşlı ve Engelli Bireylerde Beslenme Konulu Eğitim Verildi

Üniversitemiz, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Huzurevi ve Engelli Merkezleri personellerine yönelik online olarak 7 başlıkta düzenlenen eğitimin dördüncüsü olan “Yaşlılarda ve Engelli Bireylerde Beslenme” konulu eğitim çevrim içi olarak yapıldı.


Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin koordinatörlüğünde Uzaktan Öğretim ve Yönetim Sistemimiz kullanılarak Osmaniye Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Huzurevi ve Engelli Kuruluşlarda görevli personellere yönelik düzenlenen “Yaşlılarda ve Engelli Bireylerde Beslenme” konulu eğitim Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Akademik Personeli  Öğr. Gör. Aybala TAZEOĞLU tarafından verildi.


Söz konusu eğitimde, "Yaşlı ve engelli bireylerde değişen beslenme gereksinmelerin nedenleri ve nasıl olması gerektiği üzerinde öneriler verilirken bu sürece eşlik eden hastalıkların tıbbi beslenme tedavilerinin uygulanması"  konularında bilgilendirme yapıldı. Katılımcılardan gelen sorularında yanıtlandığı eğitim yaklaşık 60 dakika sürdü ve katılımcılara katılım belgeleri e-devlet sistemi üzerinden tanımlandı.

2 Haziran 2021 (Bu haber 525 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
uzem@osmaniye.edu.tr