Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Aile Danışmanlığı Sertifika Programı 1. Grup Eğitimini Başarıyla Tamamladı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen, Aile Danışmanlığı konusunda Almanya Weinheim Aile Terapisi ve Süpervizör Sertifikasına sahip 5, Almanya Weinheim Aile Terapisi Sertifikasına sahip 4 ve alanında uzman 4, 7 üniversiteden toplam 13 akademisyenle 24 Aralık 2020 tarihinde başlanan “Aile Danışmanlığı Sertifika Programı” I. Grup Eğitimini 05 Nisan 2021 tarihinde yaptığı sınav ile tamamlandı. Söz konusu eğitimle ilgili OKU-UZEM müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, I. Grup eğitimlerin tamamlandığı, II. ve III. Grup eğitimlerinin devam ettiği, IV. Grup eğitiminin 21 Mayıs 2021 tarihinde başlayacağı belirtilmiş, sertifika programına katılan kursiyerlere ve emeği geçen herkese teşekkür edildi.

 

Sertifika Programına katılan kursiyerlerimizden bazılarının görüşleri;
Psikolog Çiğrem Eyce (Osmaniye): “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinin verdiği Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimini duyar duymaz katıldım. Pandemi şartlarında online olarak alanında uzman birçok akademisyenden dersler aldım. Bu süreçte her bir hoca sorularımızla ilgilendi ve bizleri iyi birer aile danışmanı olmamız yolunda eğittiler. Özellikle süpervizyon sürecinde yaptığımız çalışmaların bizlere katkısı büyük oldu. Süreç sonrasında da desteğini bizden esirgemeyecek hocalarımıza ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Psikolojik Danışman Merve Kara (Hatay): “Online eğitimde alınabilecek en yüksek verimi aldığımı düşünüyorum. Gerek hocalarımızın ders anlatışı gerek uygulamalar çok iyiydi. Her derse merak ederek eğlenerek katıldım. Çok değerli arkadaşlar edindim. Çok değerli hocalarla tanıştım. Teşekkür ederim eğitimlerinizin devamının gelmesi dileğiyle…”

 

Sosyolog-Sınıf Öğretmeni Şerife Güler (Sakarya): “Aile Danışmanlığı Eğitimini bu alanda uzman bir ekipten almak sosyoloji mezunu olarak en büyük kazancım oldu. Aynı zamanda sınıf öğretmeni olarak mesleğimde karşılaştığım durumlara farklı bir pencereden bakmamı sağladı. Hem mesleki hem sosyal hayatımda en büyük iyikilerimden biri oldu…”

 

Psikolojik Danışman Işılay Bor (Hatay): “Lisans eğitimimden bu yana almayı düşündüğüm aile danışmanlığı eğitimini, alanında uzman hocaların verdiğini görünce kaçırmak istemedim. Eğitim süreci hem çok keyifli hem de çok verimliydi. Çok güzel bilgilerle ayrıldım. Bu eğitimin benim kariyerimde önemli bir nokta olduğunu düşünüyorum. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ve değerli hocalarımıza teşekkürler…”

 

Sosyolog Nihal Görken (Adana): “Evli ve iki çocuk annesi olarak Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’na katılmak ailemin içindeki olaylara karşı bakış açımı değiştirdi ve farkındalığımı artırdı. Bu eğitimi bize sağlayan hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum…”

 

Psikolojik Danışman Süleyman Emin Ocak (Hatay): “4 aylık süreçte mesleki anlamda çok faydalandığım, özel bir eğitim süreci oldu. Programa katılan hocalarımın ve arkadaşlarımın hem mesleki hem de yaşam tecrübelerinden bir çok şey öğrendim ve farkındalıklar kazandım. Bu eğitimin aile danışmanlığı alanında ilerlemek için güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum…”

 

Sosyolog Beyzanur Göznek (Osmaniye): “Öncelikle organize etmiş olduğunuz aile danışmanlığı eğitimi için size teşekkür ederim. Daha sonrasında bir araya getirdiğiniz kaliteli bir şekilde eğitim almamızı sağlayan bizimle bilgilerini paylaşan eğitmenlerimize teşekkür ederim. Farkındalığımı artıracak bir eğitim programı oldu. Grup arkadaşlarımdan ve aldığım eğitimlerden mutlu ve tatmin olmuş bir şekilde bu eğitimi bitirmiş bulunmaktayım. Yeni eğitimlerinizden haberdar olmak dileklerimle…”

 

Sosyolog Kevser Ateş Söğüt (Adana): “Uzaktan eğitim olmasına rağmen hocalarımızın bizlere kattığı bilgi akışı hem eğitici hem anlaşılır hem de içtendi. Tüm eğitim süresince bize destek olan ve engin bilgilerinden yararlandığımız tüm hocalarımıza çok teşekkür ederim…”

 

Sosyolog Senem Güler (Hatay): “Aile danışmanlığı eğitiminde öğrendiğim bilgilerle hem özel hem de mesleki anlamda yaşanmışlıklara farkındalıkla bakmaya vesile oldu. Tüm emeği geçen hocalarıma katkılarından dolayı teşekkürler…”

 

Sosyal Hizmet Uzmanı Mustafa Elbeyli (Osmaniye): “Aile danışmanlığına dair birçok şeyi öğrendiğim uygulamalarla pekiştirdiğimiz bir eğitim süreciydi. Tüm hocalarıma teşekkür ederim…”

 

 

 

 

 

15 Nisan 2021 (Bu haber 872 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
uzem@osmaniye.edu.tr