Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Yaşlılarda Kronik Hastalık Yönetimi Hipertansiyon, Diyabet Başlıklı Eğitim Verildi

Üniversitemiz, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Huzurevi ve Engelli Merkezleri personellerine yönelik online olarak 7 başlıkta düzenlenen eğitimin ikincisi olan “Yaşlılarda Kronik Hastalık Yönetimi: Hipertansiyon, Diyabet” konulu eğitim çevrim içi olarak yapıldı.


 
Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin koordinatörlüğünde Uzaktan Öğretim ve Yönetim Sistemimiz kullanılarak Osmaniye Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Huzurevi ve Engelli Kuruluşlarda görevli personellere yönelik düzenlenen “Yaşlılarda Kronik Hastalık Yönetimi: Hipertansiyon, Diyabet” konulu eğitim Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Akademik Personeli Dr. Öğretim Üyesi Ulviye Özcan Yüce tarafından verildi.


 
Söz konusu eğitimde, "Yaşlanma süreci ile kronik hastalıkların ilişkisi; yaşlılık dönemi için kronik hastalıkların önemi; ilişkili risk faktörleri; yaşlılık döneminde en sık karşılaşılan kronik hastalıklar; Diyabet ve hipertansiyon tanımları, risk faktörleri, belirti bulguları, tedavi yöntemleri ile bu hastalıkların yönetimine ilişkin bakım verenlere yönelik rehberlik ve öneriler” konularında açıklama yapıldı. Katılımcılardan gelen sorularında yanıtlandığı eğitim yaklaşık 60 dakika sürerken, eğitime 190 kişi katıldı ve katılımcılara katılım belgeleri e-devlet sistemi üzerinden tanımlandı.

2 Haziran 2021 (Bu haber 513 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
uzem@osmaniye.edu.tr