Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Kültür ve Edebiyat Kulübü’nden Sanat ve Edebiyat Başlıklı Program

Kültür ve Edebiyat Kulübü tarafından “Sanat ve Edebiyat” başlıklı program Rektörlük Büyük Salonda düzenlendi.

Programa üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyeleri, üniversitemiz idari personeli ile çok sayıda öğrencimiz katıldı. 

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Fransız Dili Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kubilay Aktulum, programda, “Türk Dili ve Edebiyatı, edebiyatla, kültürle, sanatla uğraştığınız zaman mutlaka bir çözümleme yönteminiz olması gerekiyor. Çok sayıda da çözümleme yöntemi bulunuyor.  Tematik okumalar, çözümlemeler bizde çok yaygın. Bunun yanında bizde çok yaygın olmadığını düşündüğümüz psikanalitik çözümlemeye tarihsel perspektiften bakabilirsiniz. Toplum bilimi verileri ile bakabilirsiniz. Buna benzer bir sürü yöntem bulunuyor. Ben ise bunun yapısalcılığını kullanarak ve günümüzde post modern ve post yapısalcılık olarak adlandırılan perspektiften bakıyorum metinlere” diye konuştu. 

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kubilay Aktulum’a günün anısına Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Demirtaş tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. 

Daha sonra Kültür ve Edebiyat Kulübü danışmanı Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Demirtaş’a, Arş. Gör. Dr. Taner Turan’a ve kulüp başkanı Ahmet Peksoy’a katkıları dolayısıyla teşekkür belgesi verildi.

 

 

27 Ekim 2022 (Bu haber 436 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
03288251818