Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ Tarih Kulübünden “Cumhuriyet Fazilettir” Başlıklı Konferans
Üniversitemiz kulüplerinden Tarih Kulübü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yıl dönümü dolayısıyla Rektörlük Büyük Salonda “Cumhuriyet Fazilettir” başlıklı konferans düzenlendi.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan konferansa Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, üniversitemiz akademik ve idari çalışanları ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferansta konuşan, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Muhammed Fazıl Himmetoğlu, Osmanlı tarihinin son zamanlarını,   Cumhuriyetin kuruluşuna kadar geçen zamanı kendine has, merak uyandıran anlatım şekli ile dinleyenlerle paylaştı.  Doç. Dr. Fazıl Himmetoğlu Mustafa Kemal Atatürk’ün lise yıllarından beri tek hayalinin Cumhuriyeti kurmak olduğundan, 99. Yılını kutladığımız Cumhuriyetin mimarı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ne kadar akıllı ve radikal hamleler yaptığından bahsetti. 

Konferansın sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, günün anısına Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Muhammed Fazıl Himmetoğlu’na teşekkür belgesi takdim etti.
3 Kasım 2022 (Bu haber 305 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 Fakıuşağı / OSMANİYE
03288271000
03288250097
saglikkultur@osmaniye.edu.tr